Tragická dopravná nehoda v Starej Turej: 73-ročná chodkyňa zahynula pod kolesami kamióna

TRAGICKÁ DOPRAVNÁ NEHODA: CHODKYŇA ZAHYNULA POD KOLESAMI KAMIÓNA
Vyšetrovateľka PZ v súčinnosti s dopravnými policajtmi z Nového Mesta nad Váhom vyšetrujú dopravnú nehodu, pri ktorej zbytočne vyhasol ľudský život.
Včera (dňa 8. júna) došlo v Starej Turej na Mýtnej ulici v tesnej blízkosti priechodu pre chodcov k tragickej dopravnej nehode.
Podľa doterajších zistení, 35-ročný vodič ťahača Volvo mal zastaviť pred priechodom pre chodcov, ktorým dal prednosť prejsť avšak pri následnom rozbiehaní sa nemal plne venovať vedeniu vozidla a prednou časťou vozidla mal zachytiť 73-ročnú chodkyňu, ktorá mala vojsť na priechod pre chodcov.
Chodkyňa utrpela zranenia, ktorým podľahla priamo na mieste dopravnej nehody. Vodič ťahača bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom merania. Nebohej bude odobratá krv pri súdnej pitve.
Vec si na mieste prevzala vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície z Nového Mesta nad Váhom V predmetnej veci je začaté trestné stíhanie, a to vo veci prečinu „Usmrtenie“.
Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com