TRAGICKÁ DOPRAVNÁ NEHODA v okrese Púchov: Chodec zahynul pod kolesami osobného auta

Dopravní policajti z Považskej Bystrice vyšetrujú dopravnú nehodu, pri ktorej zbytočne vyhasol ľudský život.

Včera večer (dňa 15. marca o 21.00 hod.) došlo na ceste I/49 v prímestskej časti Vieska -Bezdedov (okr. Púchov) k tragickej dopravnej nehode. Podľa doterajších zistení, 30-ročný vodič vozidla Kia Rio mal jazdiť po uvedenej ceste od obce Dohňany na Púchov. V križovatke na miestnu časť Hoštiná vodič Kie z doposiaľ nezistených príčin mal naraziť prednou časťou vozidla do 48-ročného chodca.

Z pohľadu vodiča sa chodec mal nachádzať v strede jazdného pruhu a bol bez viditeľných reflexných prvkov. Po náraze bol chodec odrazený na vozidlo a následne dopadol na cestu. Zranenia ktoré utrpel boli také vážne, že na ich následky podľahol priamo na mieste dopravnej nehody. Vodič vozidla Kia bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom merania. U nebohého bude požitie alkoholických nápojov zisťované pri súdnej pitve. Na vozidle vznikla škoda, ktorá bola predbežne vyčíslená na asi 4000 €.
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Považskej Bystrici v predmetnej veci začal trestné stíhanie, a to vo veci prečinu „Usmrtenie“.

Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj 

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com