Toto video lieči ľudí z celého sveta trpiacich nespavosťou. Prečo? Aké je jeho tajomstvo?

Pod drevenou lávkou na rieke Bonet v grófstve Leitrim vydáva malý vodopád hlučný zvuk.

Rúti sa, kaskádovito steká po skalách a narúša divoké ticho vidieckej krajiny.

Táto scéna sa objavila vo videu na YouTube, ktoré teraz pomáha miliónom ľudí trpiacich nespavosťou od Belfastu po Peking, ktorí majú problémy so spánkom.

Osemhodinový záznam bol videný viac ako šesťmiliónkrát a teraz je súčasťou lekárskeho výskumu, ktorý sa používa v niekoľkých londýnskych nemocniciach ako súčasť klinickej štúdie.

Autorom videa je vizuálny umelec Johnnie Lawson z grófstva Leitrim.

„Začali mi písať ľudia, ktorí mali problémy so spánkom, z celého sveta – zo Severnej Kórey, Stredoafrickej republiky, Pekingu a z celého Spojeného kráľovstva.

„Začali mi nechávať správy, že nahrávky im pomáhajú zmierniť nespavosť,“ povedal Johnnie.

„Dokonca som mal ľudí, ktorí sledovali moje videá z vnútra Vatikánu.“

Svoje prvé video zverejnil filmár na YouTube pred piatimi rokmi a na jeho prekvapenie si rýchlo získalo fanúšikov, ktorých nečakal.

Doktorka Dorothy Wadeová je zdravotná psychologička, ktorá pracuje na jednotke intenzívnej starostlivosti v londýnskej nemocnici University College Hospital.

„Cieľom tejto štúdie je zabrániť traumatizácii pacientov na jednotke intenzívnej starostlivosti a znížiť vysokú mieru posttraumatickej stresovej poruchy, ktorá sa vyskytuje u pacientov, ktorí prežili intenzívnu starostlivosť,“ povedala.

„V rámci terapie dávajú sestry pacientom tablety s rôznymi relaxačnými materiálmi. Patria k nim aj videá Johnnieho Lawsona s pokojnými prírodnými scénami.“

Na štúdii sa podieľajú výskumníci z University College Hospital, University College London a Národného centra pre audit a výskum intenzívnej starostlivosti v Londýne.

Pán Lawson začal natáčať videá ako spôsob, ako vniesť prírodu do života ľudí.

„Považujem sa za šťastného človeka, ktorý žije v neprebádaných a pokojných kopcoch grófstva Leitrim,“ povedal.

zdroj: bbc.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com