TOTO ukážte Putinovi! Pri ruskom ostreľovaní mesta Mariupol ZAHYNULO šesťročné dievčatko!

V prístavnom meste Mariupol, kde sa Ukrajinci snažia vzdorovať postupu ruských inváznych síl, zomrelo v nedeľu v miestnej nemocnici šesťročné dievčatko. Zranila sa pri ruskom ostreľovaní, informovala v pondelok agentúra AP.

Dievča bolo bledé, keď ho previezli do nemocnice, pyžamo s jednorožcami malo zakrvavené. Hnedé vlasy mala zviazané do chvosta gumičkou. Do nemocnice ju priviezli spolu s otcom, ktorý bol celý od krvi a mal obviazanú hlavu. Záchranári sa zo všetkých síl snažili dievča oživiť. Jej matka stála pred sanitkou a plakala.

„Vytiahnite ju! Vytiahnite ju! Zvládneme to!“ zakričal jeden z nemocničného personálu, ktorý sa ponáhľal do sanitky s nosidlami.

O chvíľu už bolo dievča vo vnútri, obklopené sestrami a lekármi. Jeden jej dal injekciu. Ďalší sa ju pokúšal oživiť pomocou defibrilátora. Sestrička plakala. Lekár v modrom lekárskom plášti, ktorý pumpoval dievčaťu kyslík, sa pozeral priamo do kamery reportéra agentúry AP, ktorý mal povolenie vstúpiť.

„Ukážte to Putinovi,“ povedal doktor nahnevane. „Oči dieťaťa a plačúci lekár,“ dodal.

Život dievčaťa sa nepodarilo zachrániť. Lekár sa jemne dotkol jej tváre, aby zavrel oči, uviedla agentúra AP. Jej telo zostalo osamotené v miestnosti, zakryté pestrofarebnou polyesterovou bundou zafarbenou krvou.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: cnn.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com