Toto sú 4 symptómy, ktoré indikujú, že vaše telo je plné toxínov a potrebuje okamžitú detoxikáciu, aby mohlo ďalej fungovať.

Spread the love

Nesprávne stravovacie postupy a nedostatok fyzickej aktivity vedú k nahromadeniu toxínov v našom tele. Musíte počúvať svoje telo, aby ste zistili stav, v ktorom je, a dávajte pozor na znamenia, ktoré vám každý deň posiela, a ktoré si väčšinou nevšimneme a nepovažujeme za varovanie.

Jedná sa o štyri najbežnejšie príznaky, ktoré si vyžadujú okamžitú detoxikáciu:

  1. Fyziologické potreby

Čím častejšie idete na toaletu, tým viac toxínov je vo vašom tele! To by vás však nemalo vystrašiť, pretože týmto spôsobom eliminujete odpad a očisťujete svoje telo. V opačnom prípade sa vrátia do krvného obehu a môžu spôsobiť mnohé zdravotné problémy. Preto tí, ktorí majú problémy s zápchou, by mali piť veľa vody, čaju a niektorých probiotik, aby sa zabezpečilo vyprázdňovanie čriev aspoň raz za deň.

  1. Zápach z úst

Zlý dych nie je len niečo, čo môže poškodiť váš dátum s potenciálnym partnerom, ale môže to byť aj indikácia prebytočných toxínov vo vašom tele. Zlý dych z úst môže byť spôsobený baktériami, ale môže to tiež znamenať, že vaša pečeň a črevá majú problém s elimináciou toxínov. Na odstránenie baktérií, ktoré pokrývajú jazyk, použite čistič jazyka a vezmite čerstvé bylinky ako petržlen a koriander, ktoré sú fantastické čistiace prostriedky na pečeň.

  1. Nadmerná citlivosť na existujúce vône

Ak ste precitlivený na určité vône, ako sú parfumy alebo dym, môže to byť reakcia príliš veľa toxínov vo vašom tele. Nedostatočná detoxikácia môže viesť k bolesti hlavy a nevoľnosti. Čistite pečeň mliečnym bodliakom alebo púpačom. Tiež si môžete vyskúšať bežne používanú detoxikáciu ricínovým olejom.

  1. Nemôžete schudnúť

Hormonálna nerovnováha, nesprávna strava a nadmerné toxíny môžu byť dôvodmi, prečo nemôžete schudnúť. Toxíny, ako napríklad dioxín, PCB a mnohé pesticídy, sa viažu s tukovými bunkami v našom tele. Keď je vaše telo obklopené príliš veľa toxínov, proces spaľovania tukov je výrazne spomalený. To bráni strate hmotnosti. Pravidelná detoxikácia tela je nevyhnutná pre celkové zdravie. Ale tiež by ste mali venovať pozornosť zníženiu vystavenia toxínom. Jedzte zdravé, ekologické jedlo a pokúste sa potiť čo najviac. Pokúste sa udržiavať pravidelné pohyby čriev, piť dostatok vody a zhlboka nadýchnuť.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like