„Toto sa ma netýka“ alebo najmenej obľúbené otázky a témy, na ktoré ženy nechcú odpovedať. Našli ste sa v nich?

Spisovateľka Nadir Angele publikovala na svojom blogu článok o najčastejších otázkach, ktoré ženám dvíhajú tlak a ubližujú im. Poukazuje najmä na to, že nič nemusí byť také, ako to na prvý pohľad vyzerá …

Tak napríklad, predstavme si ženu po 30-tke a bezdetnú.
Jej známy sa začnú vypytovať, ako je možné, že ešte nemá dieťa a na čo vlastne čaká. Dotyčná žena si samozrejme začne vymýšľať vždy nové odpovede s núteným úsmevom na tvári.

„Biologické hodiny ti už tikajú!“, Hovorí vaša kamarátka, alebo: „Potom už bude neskoro!“ Vy jej na to odpoviete, že ešte nie ste pripravená, alebo že o tom popremýšľate.

Keď už je žena konečne sama, začne plakať, pretože si už prešla štyrmi potraty. Plače, pretože spolu s manželom sa snažia o bábätko už 5 rokov, ale nedarí sa im. Plače, pretože jej manžel má už dve deti z prvého manželstva a ďalšie už nechce. Plače, pretože kvôli liekom, ktoré užíva, nemôže porodiť dieťa.

Plače, pretože jej muž je neplodný a vidí, ako ho to nahlodáva. Aj preto, že jej priateľka čaká druhé bábätko a susedka naproti podstúpila vo svojich 18-tich rokoch už tretí potrat. Plače, pretože jeho i jej rodičia už chcú vidieť svoje vnúčatá. Plače, pretože jej susedia majú doma trojčatá a zaobchádzajú s nimi ako s dobytkom.

Plače, pretože ona už mala vybrané mená, ale v detskej izbe nie je nikto. Plače, pretože vo svojom vnútri cíti len prázdnotu a vie, že by bola tou najlepšou matkou na svete!

A iná žena má vo svojich 34 rokoch už 4 deti …
Na ulici prebiehala konverzácie: „Štyri! Bože, dúfam, že už zostanete pri tomto počte … „,“ Chcete mať svoj vlastný futbalový tím? „, Smiala sa s priateľmi. Keď však na druhý deň zostala sama s deťmi, schmatol ju tichý plač. Vždy chcela mať veľkú rodinu a nerozumie, prečo sa to ostatným nepáči. Plače, pretože nikdy nemala bratov ani sestry a keď bola mladá, často sa cítila osamotená. Vzhľadom k tomu, že už čaká piate, vie, že posmeškov bude pribúdať.

Plače, pretože ju už unavuje neustále sa obhajovať. Plače, lebo v hĺbke svojej duše pochybuje o tom, či bolo správne porodiť posledné dve deti a samotná myšlienka ju desí. Plače, pretože snívala o cestovaní, ale vždy to nechala na neskôr. Priatelia v jej veku už precestovali asi polovicu sveta. Plače, pretože jej muž chce aj to šieste dieťa, ale ona už nemá silu.

Nakoniec ešte jeden prípad – 40 ročná žena a jedno dieťa
„Prečo máš len jedno? Nechceš už ďalšie? „, Alebo“ Viac sa vám už nepodarilo? “

„Som šťastná aj takto“, odpovie žena pokojne a ostatné len prikyvujú. Keď je však sama, aj ona začne plakať, pretože narodenie jej jediného dieťaťa bol zázrak. Plače, pretože jej dieťa sa už dlho pýta, či bude mať sestričku alebo bračeka. Plače, pretože prvý pôrod jej znemožnil otehotnieť ešte raz.

Plače, pretože jej druhé tehotenstvo muselo byť ukončené potratom, aby si zachránila život. Pretože mala predčasnú menopauzu. Plače, pretože chce mať druhé dieťa, ale nemôže.

Takých žien je okolo nás viac, než by ste si možno mysleli. Môžu to byť naši priatelia, známy, susedia, kolegovia a možno aj my samy.

Ak budete nabudúce prekypovať túžbou opýtať sa ženy, prečo má toľko detí, pamätajte – nie je to vaša vec!

Prestaňme byť posadnutí zvedavosťou a buďme citlivejší, ľudskejší …

zdroj: electropiknik.cz / pexels.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com