Toto je ten správny spôsob ako si doma vypestovať vlastné paradajky! Dorastajú až do 1.5 metra!

Spread the love

Pestovanie vlastných paradajok je pomerne jednoduché a zvládne ho takmer každý.

Ak pestujete paradajky doma, prejaví sa to aj na ich chuti. Ušetríte tak trochu peňazí, pochutíte si a vidina kvitnúce rastlinky Vám určite prinesie aj veľa osobné radosti. Aby ste docielili senzačných výsledkov, prinášame Vám niekoľko tipov, ako na to. Určite Vás veľmi milo prekvapí!

Postup:


Rastlina je zasadená do správnej hĺbky
Rastlinu odporúčame zasadiť zo 2/3 do zeminy. Paradajky majú totiž trochu iné vlastnosti, ako ostatné rastliny. Keď je väčšia časť rastliny v hline, jej korene sú správne zapustené a rastlina tak bude silnejšia.

Správny sklon
Ak sa Vám pôda zdá príliš hutná a nechcete rastlinu vsádzať z 2/3, jednoducho ju nakloňte na bok. Je teda akoby mierne naklonená dole.

Udržujte paradajky dobre živené
Poskytnite im dostatok slnečného svetla a veľa zdravej pôdy. Pravidelne teda hnojte a zalievajte.

Podporte rast odľahčením
Akonáhle je rastlina dostatočne veľká, pridajte jej pevnú oporu. Rastlina sa dá nadviazať napr. Na akúkoľvek rovnú, drevenú tyč. Paradajky sú časom veľmi ťažká a rastlinu by polámala. Takto ju ľahko udržíte v žiaduce, vzpriamenej polohe.

Prírodné hnojivo
Do pôdy pridajte kávovú usadeninu. Zabráni napadnutia slimákmi. Pôde dodáva bohaté množstvo potrebných živín. Hnojiť sa krásne dá aj surovým vajcom.

Majte rastlinu pod kontrolou
Starostlivo rastlinu sledujte a vždy odstráňte uschnuté lístie, alebo nahnité plody. Vždy sa uistite, že horná časť nie je príliš ťažká.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: vychytavkov.cz

You Might Also Like