Toto je niekoľko druhov flirtovania, s ktorými sa bežne stretnete. S ktorým z nich sa stretávate najčastejšie

Každý z nás už niekedy v živote flirtoval. Či to bolo len tak pre zábavu, alebo kvôli nadviazaniu reálneho vzťahu, predsa s tým má každý z nás určité skúsenosti. Dôvody, pre ktoré ľudia flirtujú bývajú rozličného charakteru. Môže to byť čisto pre pobavenie, kedy chcete získať napríklad zľavu v obchode či vyhnúť sa pokute, no vaše pohnútky môžu byť aj omnoho počestnejšie.

V roku 2015 skúmali vedci flirtovanie ako také. Nakoniec dospeli k niekoľkým záverom. Jedným z nich je to, že existuje päť primárnych druhov flirtovania. Tento výskum sa uskutočnil na univerzite v Kansase. Jeffry Hall a Hong Xing sú vedci, ktorí sa podujali na túto neľahkú úlohu.

Ich výskumy ukázali, že každý z nás má trošku odlišný spôsob. Všetky spôsoby majú však určité znaky, ktoré sa rozčlenili do základných piatich skupín.

HRAVÉ FLIRTOVANIE:
Tu spadajú ľudia, ktorí sú vo flirtovaní zvyčajne najúspešnejší. Je to typ ľudí, pre ktorých je flirtovanie zábava. Dokonca sa stáva, že si ani neuvedomujú, že niekoho svojim správaním zvádzajú. Dochádza potom k tomu, že druhá strana si ich správanie zle vyloží, očakáva následne väčšie zblíženie, no k ničomu takému už nedôjde. Teoreticky by sa dalo povedať, že dochádza k nedorozumeniu, avšak ak máte s niečím takým skúsenosť, viete si už na podobné situácie dať pozor.

SLUŠNÉ FLIRTOVANIE:
Hoci by sa zdalo, že slušné flirtovanie je pravým opakom hravého, nie je to celkom tak. Jedná sa o zdvorilé správanie k opačnému pohlaviu, ktoré nemusí mať žiadny bočný úmysel, avšak aj v takomto prípade môže mať druhá strana nereálne očakávania. Tento prípad je však menej častý a nevznikne z neho takmer nikdy reálny vzťah.

ÚPRIMNÉ FLIRTOVANIE:
Tento štýl je veľmi obľúbený, nakoľko obaja jeho aktéri majú o seba navzájom záujem. Často sa spolu rozprávajú, hovoria si svoje pocity a myšlienky. Zároveň sa počúvajú a skutočne sa jeden o druhého starajú. Pomocou tohto procesu sa ľudia spoznávajú a stávajú sa pre seba neodolateľnými.

TRADIČNÉ FLIRTOVANIE:
Takýto typ človeka je sebavedomý až namyslený. Vie, aké má kvality, no zvyčajne ich nezneužíva. Dodržiava zásady etiky a iných súborov pravidiel, ktoré si sám stanoví. Pri flirtovaní je pre neho prvoradý fyzický kontakt. Muž sa nebojí ženy trochu dotknúť a mierne sa k nej nakloniť.

FYZICKÉ FIRTOVANIE:
Asi už ten názov hovorí za všetko. Tento druh sa zvyčajne prejavuje u mužov. Často sa usmievajú a taktiež sú veľmi sebavedomí v ženskej spoločnosti. Jemne sa dotýkajú jej rúk a nehanbia sa ju pohladiť aj po líci.  Našli ste sa v niektorom z týchto druhov flirtovania? Ak áno, tak už viete, aké sú vaše kvality a čo by sa dalo možno aj zlepšiť.

 

ZDROJ: iheartintelligence.com

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com