Toto je najúčinnejší spôsob ako sa zbaviť vrások a oddialiť starnutie pleti a celého organizmu.

Spread the love

Starnutie je prirodzeným procesom pre každého z nás. Neexistujú žiadne zázračné lieky, ktoré by úplne zastavili starnutie , ani neexistuje žiadny spôsob, ako žiť večne mladý. Avšak existujú spôsoby, ako spomaliť proces starnutia tak, že vy a vaša pleť budete vyzerať žiarivo, zdravo a krásne tak dlho ako je to možné.

Prinášame vám 5 krokov, ktoré keď budete dodržiavať, spomalíte starnutie a dokonca odvrátite začínajúce vrásky.

1) JEDZTE OVOCIE A ZELENINU

Ovocie a zelenina obsahujú prírodné antioxidanty, ktoré vám vyčistia telo od škodlivín a tým pomáhajú udržiavať pokožku zdravú a krásnu. S ovocím by sa to nemalo preháňať, nakoľko jeho nadmerná konzumácia v kombinácii s bežnou stravou spôsobuje kvasenie v tele. Preto radšej uprednostňujte zeleninu, denne by ste mali zjesť aspoň dvesto gramov čerstvej zeleniny a k tomu jeden kus niektorého ovocia. Striedajte jednotlivé druhy, aby sa vám do tela dostávali rôzne vitamíny a minerálne prvky.

Náš tip: Jeden deň v týždni by ste si mali rezervovať na očistu. V tento deň jedzte iba čerstvé plody ovocia a zeleniny a kombinujte ich maximálne s nízkotučným jogurtom alebo syrom. Pomôžete tak nielen vašej pokožke, ale aj zdraviu.

2) VYLÚČTE ZO STRAVY CUKOR

Čítať ďalej…

[sociallocker]

Nič tak nedevastuje naše telo a zdravie ako práve biely rafinovaný cukor. Okrem toho že zvyšuje výskyt obezity tak doslova každá lyžička cukru nás robí staršími. Cukor spôsobuje oslabovanie kolagénu v tvári, čo ma za následok vznik prvých vrások. Rovnaké účinky na naše telo ako cukor má aj biela múka. Zvýšte vo vašom jedálničku prísun celozrnných potravín, strukovín, bielkovín a zdravých tukov.

Náš tip: Namiesto sladenia cukrom je výbornou náhradou stévia, nemá žiadne kalórie a je dokonca 300 krát sladšia ako cukor.

3) STOP ALKOHOLU A CIGARETÁM

Alkohol a cigarety majú negatívny vplyv nielen na naše zdravie ale aj na našu krásu. Milé dámy, tieto dve drogy sú priam katastrofou pre vašu pleť. Fajčiarky majú už v tridsiatke pleť o desať rokov staršiu ako by mala byť v ich veku. Pravidelné pitie alkoholu poškodzuje pečeň, žalúdok, obličky čo sa v konečnom dôsledku odzrkadlí aj na našej pleti.

Náš tip: Keď už sa vyberiete v piatok večer von namiesto alkoholu si doprajte jeden alebo dva poháre červeného vína, obsahuje látku revastrol, ktorá prispieva k spomaleniu starnutia.

4) SPRÁVNA HYDRATÁCIA

Dehydrovanej pleti nepomôže ani ten najlepší hydratačný krém, ak nedoplníte tekutiny zvnútra. Odporúča sa piť denne 2 – 3 litre tekutín, najlepšie neperlivej vody. Voda pomáha vylučovaniu nečistôt a toxínov z tela von. Ak pijeme málo dochádza k upchávaniu pórov, zápalom a kožným problémom.

Náš tip: Pitný režim doplňte denne aspoň jednou šálkou zeleného čaju, je bohatý na antioxidanty a spomaľuje proces starnutia.

5) PRAVIDELNE SA HÝBTE A RELAXUJTE

Bez pohybu nikto nemôže ostať mladým ani vitálnym. Ak nechcete byť tou, čo fučí už na prvom schode, a dýcha ako tlakový hrniec naordinujte si minimálne 30 minút cvičenia každý deň. Pohyb umožňuje rozhýbať náš lymfatický systém a vďaka tomu sa rýchlejšie vyplavujú toxíny z tela. Pravidelné cvičenie spojte s pravidelným relaxom najmä v podobe kvalitného spánku. Ak nebudete ponocovať a radšej si skôr privstanete po čase pocítite zmeny aj na vašej vitalite.

Náš tip: Človek potrebuje k svojmu životu prírodu, doprajte si aspoň raz týždenne prechádzku lesom, omladí to nielen vaše telo ale aj dušu.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like