Toto je hlavný dôvod, prečo je najdoležitejšiou osobou vo výchove dieťaťa práve stará mama!

Babička nie je rodič. Babička nám dá vždy kopec sladkostí, maškŕt a uvarí nám hocičo, na čo si len pomyslíme. Poznáte to, od babičky nikdy nejdete domov hladný. Babičky sú láskavé, milujúce a vždy z nich cítime hrejivú lásku.

Ja však zaujímavé, že vždy, keď stretnem nejakú babkinu kamarátku, tak mi hovorí, že som tej mojej babuške z oka vypadla. Nepodobám sa na moju mamu alebo ocina, ale na babku. A moja mamina mi dokonca hovorí, že sa niekedy správam presne tak isto, ako babka. Žeby som po nej zdedila aj povahu?

Pátrala som po tejto zaujímavosti, pretože presne takto isto sa aj kamarátkina dcéra podobá na svoju babku zo strany jej maminy. Zistila som, že to nie je len nejaké domýšľanie, ale má to vedecké vysvetlenie.

Za všetko totižto môžu genetické väzby:
Vedci zistili, že babka z maminej strany priamo ovplyvňuje potomkov svojej dcéry. Nie je to len o tom, že babka je od narodenia pri vnúčatku a radí, ako sa o neho treba starať, zahŕňa ho láskou. Známi vedci totiž poukazujú na to, že deti dedia genetický materiál od svojich rodičov, ale aj od svojich starých rodičov. Dostávajú DNA od oboch svojich generačných predkov, a najviac práve od babky z matkinej strany.

Netvrdím, že to musí platiť na 100 % vždy a u každého, pretože je ťažké predpokladať, ako sa bude vyvíjať genetická výbava dieťaťa. Je však dôležité uvedomiť si, že to ako žijeme dnes, sa môže odraziť na zdraví našich vnúčat. A predsa pre nich nechceme nič zlé, aj keď ich ešte nepoznáme.

Mali by sme si preto dávať pozor na svoje fyzické aj duševné zdravie a o obe sa poriadne starať. Členovia rodiny sú medzi sebou poprepájaní tak, že si to nevieme ani predstaviť a preto sa musíme o seba navzájom starať. Chceme svojim deťom a všetkým ďalším generáciám odovzdať samé dobré veci, a nie choroby či rôzne závislosti.

ZDROJtakprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com