Toto je dôvod vášho nafúknutého brucha! Tohto pocitu a jedného kila som sa zbavite už za jednu noc

Je možné, že ani neviete o prítomnosti baktérie Helicobacter pylori, ktorá infikuje rôzne oblasti žalúdka a dvanástnika.

Tento konkrétny druh baktérie sa vo vašom tele nemusí nijako špeciálne prejavovať hneď po jej príjme do organizmu. Prenáša sa prostredníctvom neumytých rúk a potravín. Oneskorená liečba tohto ochorenia môže viesť k žalúdočným vredom či dokonca k rakovine žalúdka!

Nadúvanie u dospelých

Ako zistíte, že máte baktériu v tele? Pylori sa môže prejavovať príznakmi, ktorým človek nevenuje takmer žiadnu pozornosť: nadúvanie, pálenie záhy, hnačka a žalúdočné ťažkosti. Zvyčajne si tieto symptómy mýlime s bežným fungovaním nášho tela.

Nakazenie vám pokazí nielen vaše trávenie, ale aj náladu. Rast baktérie znižuje hladinu serotonínu v mozgu, čo spôsobuje depresie a úzkosti.

Našťastie je toto ochorenie liečiteľné! Jedná sa o kombináciu antibiotík a liekov na zníženie sekrécie žalúdočnej kyseliny.

Správna strava, dostatok vitamínov A, C, a E spolu so zinkom, sú dôležité opatrenia, ktoré budú chrániť žalúdok pred nadmerným zaťažením.

Taktiež je vhodné, aby ste prijímali probiotiká obsahujúce laktobacily a bifidobaktérie. Nezabúdajte ani na hygienu: dôkladne si umyte ruky ihneď po príchode domov a pred každým jedlom. Pitná voda by mala byť kupovaná alebo filtrovaná.

Nápoj proti nadúvaniu

  • 1 citrón
  • 1 uhorka
  • 1 PL šťavy aloe vera
  • 1 zväzok koriandra alebo petržlenu
  • 125 ml vody

Postup:

Stačí, ak všetky ingrediencie vymixujete v mixéri. Čarovný elixír konzumujte na prázdny žalúdok – 1 šálka denne. Pre ešte väčší účinok to môžete vypiť aj medzi jedlami.

Užitočné vlastnosti posilnia váš tráviaci systém a vy sa budete cítiť oveľa lepšie. Všetky zložky v nápoji sú starostlivo vyberané s cieľom stimulovať váš metabolizmus a spaľovať tuky aj počas spánku.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: takprosto.cc karpatalja.ma

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com