Toto dokáže obyčajná jedlá sóda! 4 geniálne triky, ako ju použiť v domácnosti!

Jedlá sóda je kráľovnou čistiacich prostriedkov. Tu sú 4 skvelé tipy, ako ho používať. Prírodné čistiace prostriedky sú čoraz obľúbenejšie, pretože sú oveľa lacnejšie a ekologickejšie ako ich chemické náprotivky z obchodov.

Aj my rozhodne hlasujeme za čistiace prostriedky prírodného typu, a preto vám dnes prinášame geniálne tipy, ako používať sódu bikarbónu vo vašej domácnosti. Výsledky vás príjemne prekvapia a jednoduché postupy vás potešia. Uvidíte, že si čistenie rôznych povrchov pomocou jedlej sódy zamilujete.

TIPY NA POUŽÍVANIE JEDLEJ SÓDY:

Škvrny na koberci
Budeme potrebovať 2 polievkové lyžice jedlej sódy a ½ šálky bieleho octu Najprv škvrnu posypte jedlou sódou, potrite ju, potom ju zalejte octom a nechajte 5 minút pôsobiť. Vysajte vysávačom a počkajte, kým vyschne.

Bielidlo na oblečenie
Budeme potrebovať 3 polievkové lyžice jedlej sódy a ½ šálky bieleho octu. Posypte oblečenie jedlou sódou, potom ho ponorte do misky a zalejte octom. Nechajte odstáť pol hodiny a potom umyte ako zvyčajne.

Čistenie a dezinfekcia vane
Budeme potrebovať 2 polievkové lyžice jedlej sódy, ¼ šálky octu a 2 šálky vody. Nalejte vodu do misky a potom pridajte sódu bikarbónu a ocot. Premiešajte a počkajte, kým sa vytvorí pena. Potom vaňu utrite a vydezinfikujte.

Čistenie hrncov
Budeme potrebovať 3 polievkové lyžice jedlej sódy, ¼ šálky octu. Posypte hrnce a panvice jedlou sódou a zalejte ich octom. Drhnite kefou. Nechajte pôsobiť 10 minút a potom opláchnite teplou vodou.

Podeľte sa o tieto skvelé nápady na použitie jedlej sódy so svojimi priateľmi! Som si istý, že budú užitočné aj pre nich!

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com