Toto by ste mali vedieť, pokiaľ máte doma psa!

Kto z vás v detstve nechcel mať psa? Rodičia nám zakazovali brať psov z ulice a ani vám nechceli jedného kúpiť. Zakaždým ste počuli tie isté otázky, ako napríklad kto ho bude kŕmiť, chodiť ho venčiť a vyčistí po ňom?

Aj napriek tomu, že ste sa ich snažili presvedčiť, že to zvládnete, sen mať psa ostal iba snom. Vám neostávalo nič iné, ako tešiť sa na výlety na dedinu k starému otcovi, ktorého dvor bol vždy plný mačiek, psov a iných živých tvorov.

Nechápali ste, prečo vám do bytu nedovolili zobrať si aspoň malého psíka, no dnes vám je už pravdepodobne zrejmé, aké ťažké je občas chovať psa v byte. Potrebuje oveľa viac starostlivosti, ako by sa mohlo zdať. Pravidelné ranné a večerné prechádzky, kozmetická a lekárska starostlivosť, čistenie a správna výživa.

Akého psa si zaobstarať: Predtým, ako si nejakého psa zaobstaráte, snažte sa urobiť prieskum, ktoré z plemien by sa k vám hodilo najviac. Ak máte doma malé dieťa, berte do úvahy, aby hmotnosť maznáčika nepresiahla hmotnosť dieťaťa. Bez ohľadu na to, aký jemný a múdry pes to môže byť, môže sa stať, že by neúmyselne mohol ublížiť dieťaťu.

Dalmatínci sú vhodní pre tínedžerov, ktorí sa často hýbu, Yorkshirský teriér alebo miniatúrny pudel dokonale zaplnia život malého dievčatka. Pokojný Labrador je vhodný pre každú rodinu a jeho dobrá povaha vás prekvapí.

Pes a rodina s deťmi? Psychológovia túto kombináciu jednohlasne odporúčajú. Podľa nich má každé zviera pozitívny vplyv na všetkých členov rodiny.

Ochrana: Pocit bezpečia vzniká, keď dieťa kráča alebo jednoducho sa hrá so svojim štvornohým priateľom. Mama a otec sú silní a dokážu si ochrániť dieťa, no pes si dokáže urobiť rovnako dobre svoju prácu.

Verný priateľ: Pes vás bude nielen chrániť v prípade potreby – bude s vami kamarát, ktorý bude stáť po vašom boku, vždy vás pochopí a nikdy vás nebude odsudzovať.

Zodpovednosť: Pes nie je bezduchá hračka, ale živá bytosť. A to by malo dieťa chápať od prvých dní. Naučí sa nielen vyrovnať sa s ich problémami, ale tiež sa bude zaoberať o to, ako sa správne starať o psa.

Schopnosť milovať: Môžete milovať rozprávky, sladkosti alebo kreslenie, ale nikdy nebude žiadna láska silnejšia než tá, ktorú pociťujete ku psovi. Viac ako vlastného psa dieťa dokáže milovať len svojich rodičov.

Pes je skvelý priateľ, ale na oplátku si vyžaduje veľa pozornosti, viac než ktorékoľvek iné zviera. Nemôžete len tak opustiť domov a odísť na pár dní na dovolenku. Je možné, že bude mať dni, keď vás bude hnevať, lebo bude neposlušný, bude vás volať na prechádzku v každom počasí, roztrhá vám topánky, ohryzie nábytok, oblečenie či dokumenty.

Preto tým, že sa rozhodnete zadovážiť si psa, preberáte zodpovednosť za toto úžasné stvorenie. Ste pripravení na takú zodpovednosť? Rozhodnutie je na vás.

ZDROJ: takprosto.cc

obrázok: sonyae/bigstock.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com