Toto by si mal prečítať každý pár. 5 základných potrieb, bez ktorých manželstvo nemôže fungovať

Je smutné, koľko rodín sa rozpadne kvôli cudzoložstvu. Niekto v sebe nájde silu odpúšťať a dať druhú šancu, avšak nevera sa dá považovať za príznak nešťastného manželstva. Väčšinou ide o to, že nie sú uspokojené potreby jedného z partnerov a nehovoríme len o intimite.

Americký psychológ a autor rôznych kníh o manželstve, Willabrd Hadley, uskutočnil experiment, ktorý zahŕňal  niekoľko stoviek párov a identifikoval základné potreby mužov a žien v manželstve, v ktorých partneri ani neuvažujú o nevere.

Komunikácia a „môj muž“:
Pre ženu je dôležité, aby sa mohla s mužom porozprávať o všetkom, či už je to o tom, aký mala deň, čo si kúpila a koho stretla, no komunikácie nemôže fungovať jednostranne, musí mať pocit, že muža skutočne zaujíma to, o čom hovorí. Často sa stáva, že páry si na začiatku vzťahu po tejto stránke skvele rozumejú, no ako ide čas, vytráca sa komunikácia a prichádza ticho, kvôli ktorému sa žena začína cítiť zbytočne.

Pre muža by žena mala byť dobrým spoločníkom na rekreáciu a zábavu. Pred manželstvom sa ženy aktívne zaujímajú o koníčky svojich polovičiek, no neskôr odmietajú zúčastňovať sa na takých udalostiach. Mužov to môže častokrát zraniť, pretože žena nie je pre nich len krásnou ženou, ale aj ich skutočnou priateľkou a čo môže byť lepšie ako sa rozprávať zatiaľ čo spolu pozerajú futbal či sú na rybačke?

Nežnosť a fyzická intimita:
Žena potrebuje cítiť, že sa o ňu niekto zaujíma, a je pre ňu dôležitá nežnosť. Jednoduché objatia, bozky, kvety, toto všetko jej vyčarí úsmev na tvári. Muži potrebujú intimitu a nehovoríme len o fyzickej príťažlivosti. Často existujú páry, v ktorých sa manželka sťažuje na nedostatok nežnosti, zatiaľ čo ona sa odmieta intimitu. Preto je veľmi dôležité vybudovať vzťah na týchto dvoch rôznych, no vzájomne súvisiacich potrebách.

Čestnosť a krása:
Ďalší pár protikladov. Netreba ani pripomínať, aká dôležitá je čestnosť a otvorenosť vo vzťahu pre ženy, aj keď sa to týka iba drobností. Ak niekto skryje niečo pred tým druhým, alebo klame, čestnosť a spoľahlivosť sa môžu zo vzťahu ľahko vytratiť.

Aj keď tvrdíme, že na vzhľade nezáleží, nie je to pravda. Človek si jednoducho hľadá toho druhého na základe príťažlivosti. Muži sa radi pýšia svojimi ženami v spoločnosti. Milujú mať drahé hodinky, rýchle auto, viac domov a po boku najkrajšiu ženu na svete.

Pohoda a bezpečie:
Žena sa potrebuje cítiť v bezpečí. V tomto prípade zohráva veľkú úlohu finančná situácia. Peňazí nikdy nie je dosť, no netreba mať milióny aby sa človek cítil zabezpečený. Muži túžia po pohodlí a pokoji. Keď si pomyslia na svoj domov, mali by si predstaviť ako ich na prahu domu víta žena s láskou a radosťou. Domov je miestom smiechu, radosti, čistoty, poriadku a dobrého jedla…

Vzor:
Pre každú ženu je dôležité, aby jej manžel bol aj vynikajúcim otcom. Mal by byť skutočným vzorom pre svojho syna alebo modelom ideálneho človeka pre jeho dcéru. Žena by mala svojho muža obdivovať a podporovať vo všetkom, čo robí, aj keď sa jedná o úplne maličkosti.

Skúste si rady ešte raz prečítať, a zamyslite sa nad tým, čo by ste mohli zmeniť vo svojich vzťahoch a správaní. Je dôležité pochopiť, že každý človek je trošku sebecký, každý má vlastné záujmy, záľuby, ktoré sa nemusia páčiť druhým. No je potreba nájsť kompromis a potom bude váš vzťah priam idylický.

Čo si myslíte o týchto potrebách Willarda Hadleyho? Súhlasíte s nimi? Dajte nám vedieť do komentárov.

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com