TOP domáce masky na tvár, ktoré vás zbavia previsnutej kože, či vrások. Ako bonus dodajú tvári potrebnú elasticitu pre mladistvý vzhľad!

Nemôžeme sa vyhnúť zmenám súvisiacim s vekom. Je pravda, že môžeme starnúť pomaly, no nikdy sa tento proces nezastaví. Hovorí sa, že v každom veku musíme byť schopní prijať seba tak, akí sme.

To však neznamená, že by ste sa mali vzdať starostlivosti o seba. Odporúčame vám raz za čas si vytvoriť skvelé masky na tvár. My vám prinášame zopár tipov. S pomocou masiek s vhodne vybranými zložkami, môžete zvýšiť elasticitu pokožky a postupne upravovať jej kontúry, či zbaviť sa previsnutej kože a tucet vrások.

Smotanová:
Použite kyslú smotanu. Zmiešajte lyžicu mliečneho výrobku s lyžičkou citrónovej šťavy. Aplikujte masku na tvár a vydržte pol hodiny. Dokonca môžete pridať pár kvapiek esenciálneho oleja z pomaranča alebo levandule.

Ovsená:
Na posilnenie epidermálnej vrstvy, zmiešajte pár polievkových lyžíc ovsených vločiek so 100ml vriacej vody. Pridajte vyšľahané bielko a tekutý med. Zmes odložte na 20 minút a potom si ju naneste na pokožku a nechajte pôsobiť pol hodiny. Odporúča sa po tejto maske umyť mliekom.

Bielkovinová:
Obyčajné bielko zvyšuje elasticitu pokožky a zaručuje jej okamžité vypínanie. Zmiešajte bielko s 0,5 čajovou lyžičkou vitamínu E a niekoľko kvapiek pomarančovej alebo citrónovej šťavy. Zmes vmasírujte na očistenú pleť tváre, krku a dekoltu. Keď zaschne, opláchnite tvár teplou vodou a aplikujte hydratačný krém.

Cukrovo-žĺtková:
Pre rýchle omladenie použite nasledujúcu masku na upnutie oválnej tváre: rozšľahajte žĺtok s lyžičkou cukru. Naneste zmes v kruhovom pohybe na kožu a nechajte pôsobiť 7 minút. Opláchnite teplou vodou a použite krém.

Banánová:
Tento domáci krém na tvár je vhodný na každodenné použitie a vyživuje pokožku množstvom užitočných látok. Vidličkou rozmiešajte polovicu zrelého banánu. Pridajte 2 polievkové lyžice plnotučnej sladkej smotany. Miešajte do hladka. Pridajte kapsuly vitamínu E a masku aplikujte na tvár po dobu jednej hodiny.

Medová:
Ak chcete obnoviť obrys tváre a zvlhčiť pokožku, zmixujte 2 polievkové lyžice tekutého medu so šľahačkou a polkou avokáda. Aplikujte masku na 20 minút a potom ju opláchnite. Po prvej aplikácii sa pokožka stane mäkkou, hladkou a vláčnou.

Škrobová:
O výhodách škrobu sa veľa rozpráva. Často sa používa pri príprave domácich masiek na utiahnutie vädnúcej kože. Zmiešajte lyžicu škrobu v 100ml studenej vody. Zohrejte si 400ml vody, odstavte ju a potom pridajte lyžicu kyslej smotany a päťkrát viac mrkvovej šťavy. Nanášajte 20 minút a potom masku zmyte.

Je omnoho efektívnejšie používať jednu masku po celý týždeň (až 3-krát). Umožníte tak jej zložkám hromadiť sa v správnom množstve a priniesť požadovaný efekt. Od budúceho týždňa môžete pokračovať v aplikácii ďalšej domácej masky. Nevzdávajte sa, vaše výsledky sa dostavia mesiac po používaní masiek.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: sovkusom.ru

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com