To, v akom znamení sme sa narodili, ovplyvňuje aj túto jednu vec. Vyberte si svoje znamenia a pozrite sa, čo si pre Vás hviezdy prichystali!

Ak veríte znamenie, v ktorom ste sa narodili, potom veríte aj hviezdam. A ty teda dokážu narobiť problémov! Rovnako však dokážu aj veľa pomoci a to doslova vo všetkých sférach. Napríklad aj v tej, ktorá ovplyvňuje Vašu životosprávu.

Chcete prirodzene schudnúť a dostať sa do formy, v akej by Vaše telo naozaj malo prirodzene byť? Potom sa inšpirujte a prehodnoťte aj to, čo dávate do úst. Mnoho Vám prospeje, ak budete jesť hlavne to, čo podľa hviezd Vášmu telu prospieva a vynecháte to, čo mu škodí. Zoznámte sa s astrodietologií, priatelia!

Baran
Barani by mali do svojho jedálnička zaradiť hlavne jednoduché jedlá, ako sú polievky, šaláty, kaše, dusené mäso a ryby, veľa zeleniny a vlákniny. Všeobecne by sa nemalo jesť v noci, ale u baranov to platí dvojnásobne. Práve večerné a nočné jedenie škodia ich telu najviac. Barani by pred spaním aj pri pocite najväčšieho hladu mali zjesť maximálne kúsok chleba so syrom. Pre telo je ideálna vylúčiť živočíšne tuky a kávu a nedráždiť nimi už aj tak dosť napäté nervy.

Býk
Ľudia narodení v znamení býka by mali v prvom rade spomaliť tempo. V jedlách ako takých sa mnoho obmedzení nevyskytuje, a tak môžu jesť prakticky čokoľvek. Uprednostňujte hovädzie mäso, ryžu, jačmeň, kukuricu, zo zeleniny kapustu a mrkvu, repu a voňavý zeler. Pri pravidelnej očiste, ktorú ľudia narodení v znamení býka potrebujú, sú vynikajúce sušené hrozienka alebo slivky. Tie detoxikujú nielen telo, ale tak trochu aj myseľ. Keďže u býkov je zvýšené riziko alergií, vhodné sú aj nízkokalorické potraviny, ako je špenát, ovsené vločky, jabĺčka a šťavy lisované za studena.

Blíženci
Blíženci svoje telo radi zaťažujú ťažkými jedlami, rýchlym občerstvením, fastfoody a sladkosťami. Majú však veľké šťastie, pretože ich metabolizmus znesie naozaj veľa. Všeobecne však platí, že vďaka takejto výžive blíženci viditeľne rýchlejšie starnú. Je dobré podporiť svoje telo vitamínmi, či už priamo alebo výživovými doplnkami. Jedlo je dobré rozdeliť si do piatich až šiestich porcií a jesť veľa potravín s vysokým obsahom bielkovín. Nervy podporuje sušené ovocie. U blížencov je dôležité ovládať príjem kalórií, inak sa môže stať, že vo vyššom veku neprimerane priberú, aj keď v mladosti mohli jesť, čo len chceli a koľko chceli.

Rak
Ľudia narodení v tomto znamení sú často otrokmi brucha. Mnoho z nich po celý život bojuje s diétami. Dôležitý je u nich príjem mäsa a morských plodov, zo zeleniny treba jesť paradajky, fazuľu, karfiol a nízkokalorické uhorky na striedačku s cuketami. Ak budete svoj denný jedálniček obohacovať o dávku ovocia, pôjde to ľahšie a aj Vy sa budete cítiť lepšie. Netreba zabúdať na vodu, ktorá dokáže zamaskovať pocit častého hladu a striedať ju so zeleným čajom, ktorý je účinným spaľovačom tukov.

Lev
Levy spravidla milujú mäso, ale aj medzi nimi sa nájde pár vegetariánov. Všeobecne však platí, že okrem akéhokoľvek druhu mäsa, levom prospievajú kyslé alebo hutnejší potraviny. Medzi ne patrí hlavne olivy alebo baklažán a cukety. Z jedálnička by mali levy vylúčiť sladkosti, ktoré ich telu ubližujú zo všetkých znamení najviac a pri maškrtenie sa preorientovať skôr na slané pochutiny. Takisto by mali obmedziť príjem mlieka, predovšetkým kravského.

Panna
Panny sú večne hladné, radi jedia mlieko, mliečne výrobky a vajcia. Všetkého však veľa škodí, preto by mali tieto obľúbené pokrmy obohatiť o vlákninu a najmä zeleninu. Pokojne môžu jesť cestoviny a chlieb, nič z toho im neuškodí a telo to dokáže ľahko spracovať. Vyvarovať by sa mali panny najmä koreneným a vyprážaným jedlám. Panny veľmi ťažko chudnú, preto je pri tomto znamení životospráva veľmi dôležitá.

Váhy
Váhy radi jedia slané a celkovo vo veľkom. Presne to môže byť kameňom úrazu nielen pri neskorších zdravotných problémoch, ale aj pri problémoch so zhadzovaním prebytočných kíl. Váhy by mali začať svoju stravu sledovať dômyselnejšie, než iné znamenia, pretože majú sklony k cievnym ochoreniam, ktoré najčastejšie vznikajú zo zlej stravy. Zo zeleniny by mali uprednostňovať uhorky a paradajky, z ovocia najmä bobuľoviny – ríbezle, brusnice, jahody. Rozhodne by mali prestať jesť pikantné a presolená jedla a preorientovať sa na stravu s vysokým obsahom bielkovín.

Škorpión
Vášeň škorpiónov sa prejavuje aj v jedení. Milujú svetovej kuchyne a radi ochutnávajú nové jedlá. Najviac im však chutia výrazne korenená, voňavá a omamná jedla, sú nároční na to, čo im na tanier položíte. Milujú exotické jedlá, čo ale môže viesť k metabolickým poruchám, najmä ak na ne nie sú zvyknutí od malička. U škorpiónov našťastie obmedzenia v strave neexistuje, odporúča sa im len jesť vyváženejšie a menej výrazné chute. Postavu nevie ovplyvniť ani jedlom, ani chudnutím, iba ak vykonáva naozaj významnú športovú aktivitu. Dobre im však robí častejšie konzumácia rýb a morských plodov, pri chudnutí najmä mliečne výrobky a srvátkové nápoje.

Strelec
Strelec je veľmi aktívny znamenie, preto aj jeho metabolizmus je nastavený na určité tempo, ktoré spravidla nebýva nízke. Ako roky utekajú, majú strelci tendenciu usadiť sa a vtedy prichádzajú aj nebezpečné kilogramy, ktoré ich trápia nielen v zrkadle, ale aj vo zdravotných záznamoch. Strelci mávajú slabšie pečeň a neskôr aj nervový systém, preto by mali vo zvýšenej miere konzumovať mlieko a mliečne výrobky a čo je najdôležitejšie, vyvarovať sa množstvo tekutín. U strelcov je totiž častý zvyk preťažovať organizmus tekutinami, teda nadmerným príjmom vody. Ak bežní ľudia vypijú nanajvýš liter vody za deň, strelci ich vypijú v lete aj štyri. A to je problém pre obličky. Preto by mali strelci príjem tekutín korigovať a najmä obmedzovať.

Kozorožec
Na rozdiel od strelcov, kozorožci majú metabolizmus spomalený. Často trpí bolesťami kostí, svalov, kĺbov, mávajú sklony ku skolióze. Preto by mali jesť veľa mliečnych výrobkov, plných vápnika, ryby, vajcia a maslo, ktoré pomáha vstrebávaniu vitamínu D. Nevyhnutnosťou sú raňajky a pravidelnosť v stravovaní. Trávenie a rýchlejšiemu vstrebávaniu živín napomáha aj pohár červeného vína pred jedlom.

Vodnár
Vodnári sú milovníci sladkého. Ako prvé by mali obmedziť príjem cukru a vymeniť mliečnej čokolády za horké. Kávu a čaj by mali piť rozhodne bez cukru a bez mlieka, ktoré zvyšuje chuť na sladké. Mäso by mali konzumovať hlavne biele, ale vo veľkom môžu jesť cestoviny, ryžu, šaláty, ale aj bielkoviny a mlieko. Ak chce vodnár držať diétu, je to spravidla veľmi ťažké, pretože ho trápi chuť na sladké. Ideálne je preto diéta kašovitá a založená na ovocí a vločkách.

Ryby
Ryby majú stravovacie pravidlá pomerne jednoduchá. Stačí si dať výdatné raňajky, výdatný obed a večeru obmedziť na ľahšie jedlá. Ryby nemávajú s váhou problémy, kým sa nezačnú prejedať. Neškodí im ani sladkosti, ale je to skôr tým, že ryby sú veľmi racionálne a jedia len vtedy, keď sú hladné.

Tak čo, našli ste sa v tom?

zdrojprosvet.cz / pixabay.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com