Títo muži jednoducho vyšli na cestu a nakreslili prechod pre chodcov, pozri čo to spravilo s chodcami!

Pravidlá cestnej premávky, značky, ukazovatele – toto všetko je občas ťažké naraz sa naučiť, pritom sú to veľmi dôležité a zároveň jednoduché veci. Koniec koncov, či sme už vodiči alebo chodci, musíme poznať pravidlá na cestách, aby sme sa vyhli nebezpečenstvu.

S cieľom zlepšiť úroveň organizovanej dopravy v malom meste na Islande vykonala istá skupina mužov úžasný experiment.  Každý obdivuje 3D kresby, ktoré sa stali trendom posledných rokov a zdobia asfaltové plochy, parkové chodníky a fasády veľkých domov. Považujeme to za nový smer v oblasti umenia.

Vláda štátu sa rozhodla uplatniť týchto umelcov na vytvorenie úplne praktických a užitočných vecí, takže vytvorili 3D prechod pre chodcov.

Normálny prechod, ktorého pásy sme zvyknutí vidieť v akejkoľvek krajine sa teraz zmenili na umelecký objekt. Optická ilúzia spôsobuje, že autá, ktoré idú privysokou rýchlosťou, spomaľujú. Funguje to oveľa účinnejšie ako normálny prechod či dokonca skutočný policajt.

Inštinkt sebazáchovy je však prisilná vec a v tomto prípade sa hneď zapne.

Chodci sa cítia oveľa viac bezpečnejšie, no dokonca niektorí z nich sa boja ísť cez prechod, pretože sa im zdá, že visia vo vzduchu. Musíte sa bližšie pozrieť aby ste zistili, že je to len taký milý podvod. Vo videu môžete vidieť, ako prechod v skutočnosti vyzerá a dozvedieť sa o reakcii účastníkov cestnej dopravy aký majú naň názor.

Tento 3D prechod pre chodcov, ktorý sa uplatňuje na Islande, nie je nový. V minulom roku bolo urobené v Indii niečo podobné. Ale na primitívnejšej úrovni a v oblasti dopravy s menšou návštevnosťou. Napriek tomu bola inovácia veľmi obľúbená, pretože úplne zodpovedala očakávaniam, ktoré mali obyvatelia.

Dnes, keď všetci jazdia ako blázni je občas ťažké rýchlo zastaviť a preto každé opatrenie je užitočné. Možno sa v budúcnosti 3D prechody stanú rozšírenejšími a bežnejšími. Myslíme si, že táto metóda funguje skvelo.

Chceli by ste aj vy takéto niečo vo vašom meste? Prípadne niečo také už existuje? S vašimi názormi sa podeľte do komentárov.

ZDROJ: ofigenno.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com