Tínedžerka našla umierajúceho koňa v priekope pri ceste a cítila, že musí urobiť všetko, aby mu pomohla!

Takéto príbehy ukazujú tie najkrajšie vlastnosti, aké si možno u ľudí predstaviť. Týmito vlastnosťami sú empatia voči všetkým živým bytostiam a ochota nezištne pomôcť každému, kto to potrebuje.

Kelsey Allongeová je tínedžerka, ale v ťažkej chvíli sa zachovala naozaj dospelo. Jedného dňa zbadala v priekope pri ceste vyhladovaného koňa, ktorý nemal žiadnu silu. Tento kôň pravdepodobne utiekol z miesta, kde ho bili a kde žil v hrozných podmienkach. Utiekol a hľadal jedlo.

Kobyla bola vo veľmi zlom stave, taká vyhladovaná, že sa jej dali spočítať všetky rebrá. Kolená mala opuchnuté a oči jej slzili. Kelsey cítila, že jej musí pomôcť. Spolu s mamou ju chceli odviezť na prívese späť na farmu, ale zoslabnutý kôň nebol schopný nastúpiť do vozidla. Kelsey sa potom rozhodla, že ju povedie na…. 14 kilometrov späť domov. Cesta trvala viac ako štyri hodiny.

Prvých päť nocí spala Kelsey v stajni. Nechcela, aby kobyla zostala sama, ak by neprežila noc. Zviera sa našťastie pomaly zotavuje. Vďaka Kelseyinej starostlivosti jej teraz nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Nie je to krásny a inšpirujúci príbeh nezištnej pomoci? Nižšie si môžete pozrieť krátku správu o Kelsey.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com