Tieto príznaky vám prezradia, že máte nábeh na mŕtvicu. Dajte si pozor hlavne ak sa nedokážete…

Štyri príznaky toho, že dostanete mŕtvicu sú akousi predzvesťou. Môže sa to stať komukoľvek a kdekoľvek. Napríklad aj na prechádzke v parku, pri telefonáte s kamarátmi, ale aj na dovolenke v kúpeľoch, pri lúštení krížoviek. Existuje mnoho situácií, keď ľudia dostali mŕtvicu.

Z ničoho nič zakopli a spadli na zem, alebo im spadla ruka, ako keby nebola ich. Ak uvidíte takéhoto človeka, prídete k nemu aby ste sa uistili, či je v poriadku. Povie vám, že sa nič nestalo. Išlo iba o zakopnutie. Z nejakého dôvodu uveríte, aj napriek tomu, že sa v jeho  okolí nenachádzajú kamene. Každý si idete vlastnou cestou a večer tento muž – žena – pacient – pacientka zomiera na mŕtvicu.

Tomuto úmrtiu sa však dalo predísť poznaním v štyroch príznakov, ktoré sú predzvesťou mŕtvice. Tieto príznaky sú primárne a vedia spôsobiť smrť, tak starým ako aj mladým ľuďom. Keď sa vám podobné niečo stane, uistite sa, a to tak že danú osobu podrobiť jednoduchému testu. Netreba sa hanbiť, ide predsa o ľudský život.

Náhla mozgová príhoda sa prejavuje jedným alebo viacerými príznakmi, ktoré naše telo vysiela ešte predtým, ako túto náhly cievnu príhodu dostaneme. Stačí, ak takejto osobe poviete, aby sa usmiala doširoka. Možno sa vám to zdá nezmyselné, avšak, ak sa tejto osobe nepodarí usmiať, môžete opakovať po kuse ešte raz.

Napríklad sprevádzanou vetou: “ usmejte sa na túto peknú ženu/ pekného muža.“ Človek s náhlou cievnou príhodou sa nedokáže usmiať doširoka. Nedokáže sa ani mračiť. Opýtajte sa, či vie vysloviť dlhšiu ucelenú vetu.

Dôležité je, aby táto veta bola dlhšia ako tri slová. Môžete mi pomôcť aj príkladmi, a pacient môže opakovať. Človek vo fáze pred mrtvicou nie je schopný vysloviť zreteľne dlhšiu vetu či frázu. Poproste ho, aby zdvihol ruku na hlavu. Pokiaľ je blízko náhla cievna príhoda, takýto človek ruku nezdvihne. Je vysoko pravdepodobné, že je v ohrození.

Ďalší príznakom je stredové postavenie jazyka. Požiadame takéhoto človeka, aby vyplazil jazyk. Občas je potrebné, aby sme to prv urobili my. Učiníme tak preto, lebo tento človek sa môže cítiť nepríjemne. Človek postihnutý náhlou cievnou príhodou zakrivený jazyk.

Pokiaľ zistíte aspoň jedno z týchto príznakov u nejakej osoby v pokročilom veku, urgentne zavolajte sanitku a povedzte o danej situácii. Zdravotnícki záchranári na linkách 112, vedia už adekvátne reagovať. Samotní pacienti však pozorujú viacero príznakov, ktoré si všímajú ešte skôr, takémuto stavu príde.

Ide napríklad o znecitlivenie prstov, alebo celých končatín, pozorujú ťažkú nevoľnosť, prudký pokles videnia na jednu alebo na obidve oči. Niektorí pacienti popisujú dlhotrvajúce bolesti hlavy. Preto je dobré poznať aspoň tieto štyri základné príznaky, ktoré najčastejšie zachraňujú životy.

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com