Tieto 3 psychologické obrázky odhalia, čo skrýva vaše podvedomie. Pozorne si ich prezrite!

Psychológovia vymysleli veľa testov. Jeden z najzaujímavejších je tzv. Roršahov test, ktorý je založený na atramentových machuliach.

Špeciálne obrazce tohto psychologického testu stimulujú myseľ a následne v nej vyvolávajú slobodné asociácie. Je zaujímavé, že na rovnakom princípe fungujú aj sny. Na základe predstáv, vytvorených v hlave, dokážu psychológovia povedať o ľuďoch zaujímavé veci.

Aby vám test zabral len pár minút, vybrali sme len 3 obrázky s machuľami. Pozorne sa pozrite na prvý obrázok. Chvíľu spočiňte očami na tejto machuli a postupujte na druhý obrázok:

Teraz druhý obrázok:

A napokon skúste rozanalyzovať posledný obrázok: 

Na základe troch obrázkov, ktoré ste videli, si teraz prečítajte čo to o vás vypovedá:

Ak ste každý z nich dokázal vnímať ucelene, znamená to, že dokážete veľmi rýchlo a jednoducho objaviť skrytý význam vecí, rýchlo nájsť správne riešenia a nezastavujete sa dlho pri nejakej veci. Sú to vlastnosti silnej osobnosti.

Ak ste sa na každom obraze zamerali na konkrétny detail, máte analytické myslenie. Vždy ste pozorní, no niekedy až úzkostliví. Radšej si všetko dvakrát premyslíte a až potom konáte.

Ak ste na každom obrázku v mysli dokreslili detaily, signalizuje to vysokú úroveň odporu. Často idete proti názorom druhých a pokúšate sa všetko urobiť vlastným spôsobom, aj keď to nie je vždy ten najsprávnejší.

Ak ste si hneď všimli farbu, ste veľmi emocionálna osoba. Akýkoľvek neúspech vám môže ublížiť a vykoľajiť vás. Mali by ste sa naučiť myslieť voľnejšie.

Ak prvá vec, ktorú ste zaregistrovali, bol tvar obrazu, potom ste jedným z tých, u ktorých triezvy výpočet vždy prevláda nad zmyslami. Okrem toho ho používate na potlačenie vašich pocitov a emócií. Ľudia vás vidia ako dosť uzavretého a dokonca chladného človeka.

Ak ste mali nachvíľu pocit, že obraz je v pohybe, potom máte tendenciu rýchlo spracovávať informácie a rýchlo meniť svoj názor. Ste nestáli a často sa ponáhľate. Možno by ste sa mali skúsiť zamerať na jednu vec.

Roršahov test sa objavil asi pred 100 rokmi, keď odborníci začali dôkladnejšie analyzovať myslenie schizofrenikov. Zaujímavé je, že test bol vytvorený na základe detskej hry, ktorá bola v tom čase populárna.

Zaujal vás tento zaujímavý test? Nezabudnite ho zdieľať s vašimi priateľmi.

ZDROJ:boom.ms

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com