Testovanie na Slovensku: Hlohovec hlási mierny nárast pozitívnych, ale rekordérom je toto mesto

Trnava, Senica, Hlohovec i ďalšie mestá v Trnavskom samosprávnom kraji otvorili svoje mobilné odberové miesta (MOM) aj počas veľkonočného víkendu. V krajskom meste znamenali výsledky opätovné mierne zníženie počtu pozitívne testovaných. Informuje o tom samospráva na sociálnej sieti.

Napriek sviatočnému obdobiu prišlo do 17 mestských MOM v Trnave spolu 18 336 ľudí, čo je zhruba o 1 000 menej, ako zvyklo byť počas predchádzajúcich testovacích kôl. Z nich bolo 27 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19, predstavuje to 0,15 percenta. Trnava je od 5. apríla medzi desiatimi okresmi SR, ktoré sú v druhom stupni varovania na COVID mape. V uplynulom týždni sa testovalo 19 364 ľudí, z nich bolo 43 pozitívnych, čo bolo 0,22 percenta.

Miera zistenej pozitivity na mestských MOM sa v Hlohovci oproti predchádzajúcemu týždňu zvýšila. Veľkonočné testovanie využilo 4 897 záujemcov, z nich bolo pozitívnych 19, čo predstavuje 0,39 percenta. Týždeň predtým pri účasti 4 574 ľudí zistili desať pozitívnych, čo je 0,22 percenta.

V Senici využilo možnosť otestovať sa na mestských MOM spolu 4 167 ľudí. U piatich z nich bol zaznamenaný pozitívny výsledok testu, čo predstavuje mieru pozitivity 0,12 percenta. Išlo nateraz o najnižšie percento, ktoré počas všetkých mestom organizovaných testovaní zaznamenali.

Podľa rozhodnutia vlády sa výsledkom negatívneho antigénového testu alebo RT-PCR testu z obdobia od 1. do 4. apríla bude môcť verejnosť preukázať až do 11. apríla, a to i tam, kde sa vyžaduje negatívny výsledok testov nie starší ako sedem dní.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com