Testovanie na koronavírus v Nitre: V druhom kole zatiaľ prišlo viac ľudí, pozitívne je len percento

V Nitre v piatok 15. januára a v sobotu 16. januára otestovali na ochorenie COVID-19 26 466 ľudí. Z nich malo 262 pozitívny výsledok, čo je pozitivita približne jedno percento. O výsledkoch testovania informoval primátor Marek Hattas (Za ľudí).

V druhom kole sa prišlo v meste pod Zoborom otestovať o niečo viac ľudí než týždeň predtým, počet pozitívnych prípadov je však výrazne menší. Testovanie v meste pokračuje aj v nedeľu až do 17:00, pričom posledný odber bude vykonaný o 16:30. K dispozícii je 42 odberných miest.

V sobotu 16. januára boli podľa Hattasa na odberných miestach minimálne čakacie doby, administráciu aj čakanie na výsledok urýchlila aplikácia TrustOne, ktorá bola nasadená vo väčšine odberných miest. Testuje sa aj vo Vrábloch a všetkých obciach okresu Nitra.

V okrese Nitra platí od pondelka 11. januára prísnejší lockdown. Do práce, do prírody alebo na výdajné miesta internetových obchodov je možné ísť len s negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, ktorý nesmie byť starší ako sedem dní.

 

zdroj: SITA, Foto: SITA/Martin Havran

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com