Test skladajúci sa z 2 otázok, ktorý Vám zodpovie, či patríte do skupiny „šťastných“ alebo „inteligentných“ ľudí

V roku 2016 vykonali evolučnej psychológovia výskum, ktorý sa zaoberal hustotou obyvateľstva žijúceho na danom území. Niekoľko ďalších štúdií potom potvrdilo, že inteligentní ľudia sú vo všeobecnosti menej šťastní. Na základe výsledkov týchto 2 výskumov bol vytvorený test skladajúci sa iba zo 2 otázok, ktorý Vám zodpovie, či patríte do skupiny „šťastných“ alebo do skupiny „inteligentných“ ľudí. Veríte tomu? No aspoň to skúste a uvidíte, zaberie Vám to len pár minút!

Otázka č. 1: Môžeš žiť v skutočne rušnom a husto obývanom meste? (Napríklad v New Yorku)

a. Nie, veľa ľudí ma stresuje.

b. Áno, mohol / a by som tak žiť.

Otázka č. 2: Cítite sa osamelá a smutná zakaždým, keď nie ste v priamom kontakte so svojimi priateľmi?

a. V podstate áno.

b. Nie

Výsledky:

Ak ste na obe dve otázky odpovedali za a., Znamená to, že patríte do skupiny šťastných ľudí. Obvykle žijete v mestách s nižšou hustotou obyvateľstva a väčšinou máte veľa priateľov.

Ak ste v oboch prípadoch zvolili za b., Znamená to, že patríte k skupine inteligentných ľudí. Tí väčšinou žijú v oblastiach s vyššou hustotou obyvateľstva a, ako vieme, majú všeobecne menej priateľov.

Ak ste si vybrali a máte jednu z odpovedí za a., Druho za b., Znamená to, že ste našli „zlatú strednú cestu“ medzi inteligenciou a šťastie.

Výskum tiež ukázal, že inteligentní ľudia sa zvyčajne prispôsobujú ľahšie novému prostrediu, napr. Pri zmene pracovného miesta alebo pobytu. Títo ľudia sú tiež nezávislejšie a nepovažujú za potrebné pomáhať svojim priateľom.

Tak čo, našli ste sa v tom? Ja musím uznať, že áno …

zdroj: prosvet.cz / BRIGHTSIDE.ME / pexels.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com