Test osobnosti: Spojte si ruky. Ktorým smerom ukazujú vaše palce? Toto skutočne o vás veľa prezradí…

Spread the love

Skúšali ste si niekedy spojiť obe ruky dohromady? Máte palec ľavej ruky pod palcom pravej ruky, alebo naopak? Tento rýchly psychologický test o vás ľuďom povie viac, než si skutočne myslíte.

 

Psychológia je zaujímavá veda. Aj napriek tomu, že dodnes o nej niektorí ľudia pochybujú, jej výsledky sú mnohokrát až desivé presné. Či už sa vám to páči alebo nie, reč ľudského tela o vás prezradí ostatným viac, než by ste skutočne sami chceli. To, ako stojíte, sedíte, kde máte ruky, alebo kam sa zrovna pozeráte, prezradí ľuďom, čo si práve myslíte.

Tento test spočíva v tom, ako zopnete svoje ruky dohromady. Snažte sa byť objektívny, aj napriek tomu, že to robíte vedome. Spojte svoje ruky tak, ako by ste sa išli modliť. A teraz, ktorý palec prekrýva ktorý? Ľavý ten pravý, alebo pravý ten ľavý?

Pravý palec na ľavom

Ak je váš pravý palec, pri zopnutých rukách, položený na ľavom, patríte k dvom tretinám celej populácie, ktorá to robí úplne rovnako. Po prvé je to najpohodlnejšie, za druhé to vypovedá o vašej rozumné a logické úvahe.

Na veci idete od lesa a platí u vás pravidlo „dvakrát meraj, raz rež“. Než čokoľvek urobíte, zvažujete pre a proti a za to vás okolie obdivuje. A ak taký človek predsa len nie ste, ľudia vás tak vnímajú.

Nie ste žiadny introvert a radi ste niekde v spoločnosti. Ste priateľskí, na druhú stranu ale máte sklony prikláňať sa k názorom väčšiny.

Ľavý palec na pravom

Pokiaľ máte ľavý palec položený na pravom, verte, že máte fenomenálne intuíciu. Vždy tušíte (ak to neviete úplne presne), ako veci dopadnú alebo skončia. Máte úplne jasno v tom, čo chcete v živote dokázať a kadiaľ ísť. Veľakrát vás ľudia prosia o radu.

Vašou silnou stránkou je cieľavedomosť. Aj keď patríte medzi ľudí s introvertnejšiu povahou, doma sa nezatvárajú. Ste schopní komunikovať s ľuďmi v spoločnosti. K telu si ich však toľko nepripúšťate a súkromné ​​dôverné veci hovoríte len svojim najbližším. Staviate si okolo seba tak obrannú stenu a často na ľudí môžete pôsobiť povrchne a namyslene.

Nepoznáte strach a nebojíte sa riskovať. Mali by ste sa učiť novým veciam, cestovať a spoznávať iné kultúry. Stagnácia na mieste vás totiž privádza k melanchólii, z ktorej neviete, ako von.

You Might Also Like