Tento trik ma viac ako 350 rokov, dokážete s ním presvedčiť kohokoľvek, aby zmenil svôj názor. Avšak…

Skutočne dobré veci sú tie, ktoré fungujú dlhodobo a sú nadčasové. A väčšinou sú to práve tie, ktoré sú úplne jednoduché. Také jednoduché, žeby nás ani vo sne nenapadlo, že môžu naozaj fungovať. My vám dnes prinášame malý psychologický trik, ktorý je úplne jednoduchý, má viac ako 350 rokov a podľa nás naozaj funguje.

Chcete ho poznať? Tak čítajte ďalej.

Vypozoroval ho Blaisee Pascal a spísal ho vo svojej knihe Pensees:

Ľudia sú podráždení, keď im niekto hovorí, že sa mýlia. Nikto nemá rád, keď mu poviete, že jeho názor nie je správny a výsledkom bude, že sa si za ním bude stáť ešte pevnejšie. A to znamená, že ho k ničomu nepresvedčíte.
Keď chcete niekoho presvedčiť o svojej pravde, tak na to musíte ísť opatrne.

1. najskôr si uvedomte, aký je jeho pohľad na danú vec
2. potom skúste pochopiť jeho pohľad, vžiť sa do jeho kože
3. nezabudnite mu ukázať, že chápete jeho pohľad, ale jemne nasmerovať jeho pozornosť na váš

Pascalova rada je teda jednoduchá:
Nepresviedčajte ľudí o svojej pravde priamo alebo nebodaj hádkami. Každý z nás totiž oveľa rýchlejší uverí tomu, na čo príde sám.

Najdôležitejší bod tejto rady je ten, že musíte človeka naviesť k tomu, aby k vášmu uhlu pohľadu prišiel sám. Nenápadne ho nasmerujete k odpovediam, ktoré od neho chcete počuť, až kým sám nepochopí a neprijme váš názor za svoj.

Dôležité je taktiež nezačať sa s danou osobou hádať a hrubou silou a slovami ju presviedčať o vašej pravde. Toto naozaj k ničomu nevedie. Skúste teda najskôr vyjadriť súhlasný názor s aspektami, ktoré sa vám na jeho uhle pohľadu pozdávajú. Buďte empatický, pretože mu tým budete sympatickejší, a tým pádom sa s vami bude radšej rozprávať a lepšie prijme to, čo mu hovoríte.

Musíte sa snažiť úplne vcítiť do kože druhého človeka. Zamyslite sa nad tým, ako by ste sa cítili na jeho mieste, a či by ste uverili tomu, čo práve hovoríte. Zamyslite sa, ako by to na vás pôsobilo, a ako by ste samého seba presvedčili.  

Myslíme si, že táto rada funguje. Aký mate na ňu názor vy? Skúste ju najbližšie namiesto hádky vyskúšať a uvidíte, že pochodíte lepšie.

ZDROJ: indy100.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com