Tento pravdivý príbeh o psovi Hačikovi rozplače každého: 9 rokov po smrti svojho pána, stále čakal na tom istom mieste

Legendárny film o psíkovi Hačikovi, ktorý čaká na svojho pána snáď pozná každý. Tento príbeh bol dokonca zobrazený vo dvoch filmoch. Jeden bol so psíkom Čikom a druhý s Hačikom. Film režíroval legendárny Lasse Hallström.

Šteniatko rasy Akita inu žilo od roku 1923 do roku 1934. Dnes predstavuje symbol oddanosti a vernosti každého psíka, ktorého nie na darmo nazývame aj najlepším priateľom človeka. Tento skutočný príbeh inšpiroval najskôr režiséra Seijiro Koyama, ktorý natočil pôvodný prvý film Verný pes Čiko z roku 1987.

V roku 2009 sa režisér Lasse Hallström rozhodol urobiť remake tohto filmu s názvom Hačiko – príbeh psa, kde si zahral aj slávny a talentovaný herec Richard Gere.

Hačiko sa narodil 10.11.1923. V jeho 2 mesiacoch si ho osvojil profesor agroinžinierstva na Tokijskej univerzite Hidesaburō Ueno. Už od prvej chvíle bolo medzi nimi veľmi silné puto, ktoré nepretrhla ani smrť.

Ueno chodil každý deň do práce vlakom zo stanice Shibuya. Jeho verný priateľ, psík Hačiko ho na tento vlak sprevádzal každý jeden deň. Tak ako ho na vlak odprevádzal, tak ho aj na stanicu chodil čakať. Táto každodenná rutina trvala približne 2 roky.

21. mája sa však stalo niečo, čo túto rutinu zmenilo. Majiteľ Hačika totiž dostal srdcový infarkt. Hačiko tak ako stále, aj v tento deň prišiel na stanicu a čakal na svojho pána. Ten sa však neukázal. Hačiko v tom pokračoval aj ďalšie dni, týždne, mesiace a dokonca aj roky. Netrpezlivo čakal na svojho pána, ktorý sa však už nikdy neobjavil.

Keď sa ľudia dozvedeli o tomto príbehu, snažili sa psíkovi prihovárať a kŕmiť. Postupom času sa o tomto príbehu dopočuli aj média a tento príbeh sa rozšíril po celom svete. Tento príbeh zasiahol takmer celé Japonsko. Aj kvôli tomu boli postavené 2 bronzové sochy. Jedna na železničnej stanici a druhá v meste Odate, kde sa Hačiko narodil.

Približne 9 rokov po smrti Uenoa Hačiko zomrel. Aj v tú chvíľu bol na stanici a stále čakal na svojho pána. Keď sa správa o jeho smrti rozšírila, v Japonsku bol vyhlásený národný deň smútku. Každý rok je 8.marec venovaný na spomienku na tohto milujúceho a oddaného psíka. Jeho telo je umiestnené v Národnom múzeu prírody a vedy v meste Šibuja.

zdroj: nerdnomads.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com