Tento olej dokáže zázraky. 7 spôsobov použitia, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli!

Väčšina ľudí si myslí, že problémy s pleťou môžu vyriešiť len drahé kozmetické výrobky. Nevedia však, že existuje aj iný spôsob – jednoduchší a lacnejší! Čajovníkový olej urobí s vašou pokožkou a telom zázraky. V 7 prípadoch to bude stačiť.

Získava sa z listov kajeputu, ktorý má antibakteriálne účinky. Jeho charakteristická vôňa má na človeka upokojujúci účinok. Domorodí obyvatelia ho používali ako liek. Môžete ho použiť ako:

1. Dezinfekcia rán a škrabancov

Rana sa zahojí rýchlejšie, ak ju pred spaním natriete týmto olejom a miesto obviažete obväzom.

2. Suchá pokožka

Vyskúšajte masť z niekoľkých kvapiek čajovníkového, levanduľového a kokosového oleja. Úľava sa dostaví okamžite a vaša pokožka bude jemná a vyživená.

3. Akné

Pri akné pomôže maska z niekoľkých kvapiek čajovníkového oleja a 2 polievkových lyžíc medu. Masku vmasírujte, nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom opláchnite.

Na ďalšej strane nájdete ďalšie rady.

4. Krásne nohy

Masáž a domáca masť z niekoľkých kvapiek čajovníkového oleja zmiešaného s malým množstvom kokosového oleja odstráni hubu. Ak máte na nechtoch aj plesne, každý večer si nechty natrite niekoľkými kvapkami čajovníkového oleja.

5. Vlasy a pokožka hlavy

A čo tak domáci šampón, vďaka ktorému bude vaša pokožka hlavy zdravšia, bez lupín a zastaví vypadávanie vlasov? Stačí zmiešať čajovníkový olej, levanduľový olej a kokosový olej. Pridajte gél z aloe vera a všetko spolu premiešajte.

6. Čistá kúpeľňa

Na nečistoty a baktérie pomôže čajovníkový olej! 🙂 Stačí naniesť malé množstvo na znečistené miesto a potom opláchnuť vodou. Okrem toho bude kúpeľňa príjemne voňať.

7. Prírodný parfum

Čajovníkový olej vonia tak príjemne, že ho môžete používať ako parfum.

Zdieľajte to! 🙂

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com