Telo matky po pôrode prechádza rozsiahlými zmenami. Prečítajte si príbeh jednej mamičky ktorá je zo svojho vzhľadu už zúfala…

Telo matky počas tehotenstva a po pôrode prechádza  rozsiahlymi zmenami. Okrem iného to majú na svedomí aj hormóny, ktorých úroveň sa extrémne zvyšuje. Keďže v matke rastie nový človiečik, logicky sa to odráža aj na jej hmotnosti a metabolizme. Zároveň má žena počas tehotenstva často zvýšený pulz. Maternica, ktorá predtým nedosahovala ani veľkosť päste, sa enormne zväčší a tlačí na okolité orgány a cievy. V dôsledku týchto zmien sú ženy po pôrode zničené ešte niekoľko dní ba dokonca týždňov.

Matka a žena v domácnosti Júlia má len 40 rokov. Na jednom fóre sa sťažuje, ako jej telo utrpelo po tom, čo priviedla na svet niekoľko detí. „Som matka troch detí vo veku sedem, deväť a jedenásť rokov. Moje telo už dávno nie je také, ako bolo pred tým, než som sa vydala a mala deti. Bez použitia make-upu sa už neodvážim vyjsť na ulicu. Začala som pociťovať neznesiteľné bolesti chrbtice a ľudia odhadujú, že už mám po päťdesiatke. Po treťom dieťati mi zistili hypotyreózu, čo znamená, že musím brať lieky do konca života. Za posledné desaťročie som akoby zostarla o 20 rokov. Napriek tomu všetkému by som však moju terajšiu situáciu nemenila. Deti mi rastú ako z vody a nadovšetko ich milujem. Občas sa napriek tomu človeku cnie za jeho niekdajšou krásou a zdravím,“ hovorí Júlia.

Prípadov, kedy ženské telo neblaho nieslo následky pôrodu a tehotenstva je nespočetné množstvo. Na vzhľade sa podieľajú aj tieto faktory:

Nedostatok spánku:
Na matkách je krásne, že kladú potreby svojho dieťaťa na prvé miesto. Ich to však môže stáť neskôr aj zdravie. K novorodencovi treba vstávať v tie najrozličnejšie hodiny, a je jedno, či je deň alebo noc. Ak má žena nedostatok spánku, môžu sa jej rýchlejšie tvoriť vrásky, ktoré jej pocitovo pridajú 10 rokov. Naša rada znie: Urobte si s manželom rozvrh, kto bude kedy vstávať, nech to neostane len na vás.

Strie:
Ženské bruško sa má tendenciu po pôrode veľmi nelichotivo stiahnuť. Žena potom vyzerá akoby mala navyše vačky tuku, pritom nemusí byť vôbec tučná. Samozrejme to nie je vaša chyba. Jediné, čomu sa budete musieť vyhnúť je príliš obtiahnuté oblečenie a krátke tričká.

Hormonálne dôsledky:
Skákanie a kolísanie hormónov spôsobuje u žien netradične rýchle výkyvy nálad, priberanie na hmotnosti, depresie a v niektorých prípadoch aj akné.

Zväčšenie prsníkov:
Prsníky sú časťou tela, ktoré predstavujú pre ženy po pôrode často najväčšiu bolesť. Popri kojení sa stáva, že prsníky sú opuchnuté a bolestivé. Tieto faktory zároveň vplývajú na stratu ich tvaru a pevnosti. Je dôležite preto sa vo voľnom čase venovať minimálne relaxačnému cvičeniu, pre zvýšenie vášho sebavedomia a zároveň aby ste nabrali silu. Pokúste sa taktiež vyhradiť si čas aj pre seba, hoci to bude možno náročné.

Vypadávanie vlasov:
Ak sa vám stalo, že ste po pôrode prišli takmer o polovicu vlasov, nie je to nič nezvyčajné.

To, že fajčenie, alkohol a drogy majú omnoho výraznejší vplyv na starnutie ako pôrod netreba ani hovoriť. Týmto látkam je dobré sa vyhýbať celý život.

Napriek starostiam a ťažkostiam ktoré deti so sebou prinášajú, sú tým najkrajším darom, aký môže žena dostať. Hoci vaše telo nebude také vábivé ako pred tým, nič to nezmení na tom, že vaše ratolesti vám budú robiť dlho spoločnosť a v kruhu rodiny nájdete pravé šťastie.

ZDROJ takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com