Táto žena si celý rok kupovala len tie najnutnejšie veci a našla niečo, čo by sme si mali všetci prečítať!

Aj vy máte niekedy pocit, že míňate peniaze a neviete na čo? Kupujete veci, ktoré nepotrebujete? Nemôžete si našetriť na dovolenku? Britka Michelle McGraghová mala podobný problém, a tak sa rozhodla zistiť, aké to naozaj je… Rozhodla sa žiť s manželom bez ďalších výdavkov a sledovala, ako ich to ovplyvní. Experiment sa jej zdal zaujímavý aj preto, že pracuje ako finančná novinárka.

Mnohí ľudia experimentu neverili. Michelle a jej manžel všetkým dokázali, že je možné žiť bez zbytočných nákupov, a tiež opísali, ako sa zmenil ich život. Prvým krokom bolo, že nechali auto v garáži a začali do práce jazdiť na bicykli – ušetrili peniaze za palivo a boli vo výbornej kondícii (navyše prestali platiť a chodiť do posilňovne).

Michelle a jej manžel sa väčšinou stravovali doma, čo im ušetrilo veľa peňazí a pomohlo im to stravovať sa zdravo. Navyše ich to ešte viac zblížilo! Spoločné raňajky, obedy, večere boli skvelou príležitosťou na rozhovor 🙂 Michelle sa tiež naučila nakupovať zodpovedne – do obchodu išla s hotovým zoznamom a na iné výrobky ani nepomyslela. Začala si tiež všímať, koľko míňa na kozmetiku, a nakoniec zistila, že nepotrebuje ani polovicu z nej!

Podarilo sa im ušetriť ešte viac – venovali viac pozornosti svojmu oblečeniu namiesto toho, aby si neustále kupovali nové, stretávali sa s priateľmi doma alebo mali piknik v parku. Zistili tiež, že mesto ponúka veľa možností, ako sa zabaviť zadarmo!

Michelle dodala, že prvé mesiace neboli ľahké. Často chcela sadnúť do auta v daždi namiesto toho, aby sa trápila s bicyklom, alebo si objednať pizzu namiesto toho, aby varila. Vytrvala a… oplatilo sa! Ušetrila veľa peňazí a má viac času pre seba a svojho manžela. Okrem toho spoznala veľa skvelých ľudí na zaujímavých podujatiach a uvedomuje si, že k šťastiu a spokojnosti toho naozaj veľa nepotrebujeme. Z experimentu si odnáša veľmi cennú skúsenosť a dokonca má v úmysle v ňom pokračovať.

Ak sa vám jej nápad páči – podeľte sa oň alebo… ho dokonca vyskúšajte 🙂

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com