Táto japonská technika vás zbaví stuhnutej šije už za 10 sekúnd!

Bolesť krku môže mať veľký vplyv na naše pohodlie. Môže úplne znemožniť aj tie najjednoduchšie činnosti. Je to bolesť, ktorú by ste nepriali ani svojmu najhoršiemu nepriateľovi.

Bolesť môže mať mnoho príčin, ale prejavy sú väčšinou rovnaké. Niekedy sa bolesť presúva do ramien, paží alebo hlavy.

Bolesť krku môže byť spôsobená stresom, zlým držaním tela, ignorovaním zranenia alebo dokonca nepohodlným matracom či vankúšom.

Naštěstí existuje několik způsobů, jak se bolesti rychle a snadno zbavit – masáž, horká voda a léky. Určitě byste však nečekali, že při bolesti šíje vám pomůže i… obyčejný ručník!

Hledat odbornou pomoc je v tomto případe nutností, i tato metoda vám může přinést úlevu. Na následující straně se dozvíte podrobnosti tohoto cvičení.

Tieto cviky pochádzajú z Japonska a nielenže odstraňujú bolesti krku, ale navyše zabraňujú ich návratu.

Zrolujte uterák do tvaru valca a položte ho na krk – uterák držte za oba konce. Pomaly zakloňte hlavu tak ďaleko, ako to len dokážete – hlava musí spočívať na uteráku. V tejto polohe zotrvajte niekoľko sekúnd a potom sa vráťte do pôvodnej polohy. Cvičenie zopakujte 10-krát.

Išlo len o jedno cvičenie s použitím uteráka, ktorý sa používa vo fyzioterapii.

Ako bonus pridávame ešte jedno cvičenie:

Pod ramená si položte zrolovaný uterák a v tejto polohe zotrvajte 10 sekúnd. Na sekundu sa nadýchnite nosom a vydýchnite ústami.

Pozrite si video a nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com