Táto fenka bola po celý svoj život zavretá v pivnici! jej reakcia, keď ju prvýkrát pustili z klietky je neopísateľná!

„Správa sa ako zviera,“ neraz si povieme. No nebolo by to lepšie nahradiť „Správa sa ako človek?“ Pretože zvieratá, nech sú, aké chcú, nevie byť kruté. Áno, zabijú, aby prežili, či v sebaobrane. Ale zabijú rýchlo a (takmer) bezbolestne. Určite sa nebudú vyžívať v týraní ostatných, ako to vie len človek.

Človek ako bytosť, neprestane nikdy fascinovať. Na jednej strane vieme skomponovať majstrovské diela, cestovať do vesmíru, či skúmať tajomstvo mikrosveta. Ale na druhej strane vieme spôsobiť neľudské utrpenie. Príkladom je aj maličká fena pudlíka, B.B, ktorá celý svoj život strávila v neľudských podmienkach. Vitajte v desivom svete množiarní!

Toto maličké stvorenie, pudlík B.B, strávilo celý svoj život zamknuté v malej klietke v suteréne mlynu v Severnej Karolíne. V septembri ho objavila Humane Society of the United States (HSUS). Pracovníci, ktorí ho objavili, tvrdili, že B.B sa využívala čisto len na množenie. Pre nehumánne majiteľov nebola nič viac, než zdrojom peněz.Vrhala šteňatá jedno za druhým, bez nároku na slnko, čistý vzduch, či slobodu. „Bola veľmi vychudnutá, vyzerala ako beznádejné stvorenia,“ tvrdí Jessica Lauginier, ktorá bojuje proti zvieracím zločinom práve pre spoločnosť HSUS.

Vystrašenú fenku vzali do Cabarruskej zvieracej kliniky, kde sa jej ujala Brenda Tortoreo, ktorá pracovala na recepcii. „B.B: bola v rohu. Vyzerala naozaj úboho. Bola na smrť vystrašená. Povedala som si, že si ju vezmem domov. “

B.B. však bola poriadne vystrašená aj po príchode do nového domova. „Dala som ju na podlahu, začala chodiť do kruhu. Chodiť, nie behať, ako to robia ostatní psi. Myslím si, že behať ani nevedela, „dodáva Brenda a pri jej výpovedi Vám prebehne po chrbte mráz.

„Nevedela, čo je to slnko. Nepoznala ani trávu, bola z nej vystrašená. „Našťastie sa B.B. podarilo pozbierať. Už začala behať okolo domu a nové majiteľke naozaj prirástla k srdcu. Záchrana prišla v poslednej chvíli.

Tento príbeh našťastie končí happyendom. No koľko psov trpí? Urobíme veľa, ak si nebudeme kupovať šteňatá z neoverených chovov. Ak nabudúce natrafíte na inzerát na internete, vyskúšajte pomyslieť na to, čo sa skrýva za „neoficiálnym“ predajom rozkošných šteniatok

Príbeh maličkého pudlíka však otvára priestor pre ďalšie znepokojujúce otázky. Koľko psov žije v takýchto neľudských podmienkach? Veď aj na slovensku to nie je žiadna rarita. Stačí sa prejsť po dedinách, v ktorých mnohí psi nepoznajú nič iné, než dvojmetrovú reťaz.

zdroj: prosvet.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com