TAK TO JE VRCHOL! Vodič nafúkal do 1 promile – prišiel o „vodičák“ a dva dni na to zavinil dopravnú nehodu, pri ktorej nafúkal 2,50 promile!

Trenčianski policajti opäť dokumentovali dopravnú nehodu, pri ktorej asistoval alkohol.

Podľa doterajších zistení 60-ročný vodič vozidla Volkswagen krátko popoludní v križovatke na ul. M. Rázusa v smere od zimného štadióna sa plne nevenoval vedeniu vozidla a narazil do zadnej časti vozidla Hyundai, ktoré riadil 65-ročný vodič. Privolaní policajti podrobili oboch vodičov dychovej skúške. U vodiča vozidla Hyundai bola dychová skúška negatívna. Triezvy však nejazdil vodič vozidla Volkswagen.

Vodič VW okrem toho, že jazdil v čase, keď mal vodičský preukaz zadržaný, nafúkal 2,21 promile alkoholu (1,06 mg/l). Opakovaná dychová skúška mala vyššiu hodnotu, a to 2,35 promile ( 1,13 mg/l) a posledná až 2,50 promile. Vodiča neminulo obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
Kuriózne je, že tento istý vodič dva dni pred nehodou jazdil na Považskej ul. v Trenčíne, kde ho zastavila a kontrolovala hliadka PMJ. Vodič popoludní nafúkal 0,42 mg/l- čo je v prepočte 0,88 promile. Za čo mu v správnom konaní hrozil zákaz činnosti do 3 rokov a pokuta do 800 €.
Za jazdu pod vplyvom alkoholu mu policajti zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu zakázali. Vodič si však z toho ťažkú hlavu očividne nerobil a dva dni na to, nafúkal ešte viac… Našťastie sa pri nehode nik nezranil a odniesli si to len plechy.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com