Tajné miesto na ľudskom tele – Konfuciov bod! Stačí ho stimulovať 5 minút denne,sledujte čo…

Naše telo má oveľa väčší potenciál a viac možností, než si myslíte. Ľudia na východe sa už dlho zaoberajú štúdiom ľudského tela. V priebehu rokov čínska tradičná medicína nahromadila množstvo vedomostí, ktoré nám pomáhajú lepšie pochopiť naše telo a účinnejšie s ním zaobchádzať.

Číňania veria, že ľudský život sa riadi tromi bodmi, ktoré majú zvláštnu silu: majstrom trávenia je bod Džingischána, pánom času je bod cszu-san-li, miesto ovládania mysle je bod Konfuciusa. My sme sa rozhodli porozprávať vám niečo o poslednom bode, ktorý je miestom obrovskej moci.

Biologicky aktívne body
Predpokladá sa, že každý orgán je spojený s určitým bodom na tele. Preto vplyvom na jeden z týchto bodov môžeme vyriešiť rôzne zdravotné problémy. Napríklad vplyvom na bod Konfuciusa sa môžeme zbaviť chronického stresu a všetkých následkov, ktoré z neho vyplývajú. Pýtate sa, čo je na tom tak dôležité?

Chronický stres je pohromou  tohto moderného sveta. Žijeme v rýchlom a zúrivom rytme a neustále sa dostávame do situácií, ktoré nám spôsobujú stres.  Hromadí sa u nás postupne a potom nám kazí život. Okrem zhoršenia nálady a emočných porúch vedie chronický stres k poruchám trávenia, poškodeniu zraku a oveľa horším chorobám.

Stres ovplyvňuje činnosť žlčníka. Môžu sa vyskytnúť problémy, ako je cholecystitída, zápal žlče či kolitída hrubého čreva. V najviac zanedbaných prípadoch dochádza k narušeniu motorického napučiavania žlče, postupne sa mení na kryštalický piesok a potom dochádza ku vzniku kameňov.

Pomoc je na dohľad. Stačí, aby ste sa zamerali na Konfuciusov bod na vašom tele. Mimochodom, čínska mysliteľka a filozofka uviedla, že dopad na tento bod je „pozoruhodným regulátorom jasnosti mysle, ochotného srdca a jasného videnia.“

Takže, kde sa nachádza tento bod? Ak ho chcete nájsť, položte ruku na zadnú časť krku a nájdite malú priehlbinu asi 2,5 cm nad líniou vlasov. Toto prehĺbenie je bodom Konfucia. Stimulujte bod prstom alebo si môžete pomôcť aj ceruzkou. Masírujte tento bod jemnými kruhovými pohybmi 5 minút. Je dôležité, aby ste to robili rukou, ktorou píšete.

Po takejto masáži budete cítiť, ako sa vaše telo uvoľní a vy sa upokojíte. Stimulácia tohto bodu tiež pomáha proti bolestiam hlavy, problémami s očami, závratmi a poruchami sluchu. Okrem toho pravidelná masáž pomôže zlepšiť stav žlčník, pretože ide o jeho hlavný energetický kanál. A je to tiež vynikajúci spôsob, ako bojovať proti vysokému krvnému tlaku.

Čínski lekári už dávno zistili, že stimulácia biologicky aktívnych bodov je schopná robiť zázraky s ľudským telom, liečiť ho a riešiť problémy, ktoré iné liečby nedokážu vyliečiť. Bod Konfuciusa je jedným z najsilnejších bodov ľudského tela. Stimulujte ho vždy, keď sa cítite zle, a uvidíte, ako sa váš stav a postoj k stresovým situáciám rýchlo zmení. Jeden malý zvyk môže úplne zmeniť váš život!

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com