Svokra urobila z alobalu malú guličku a hodila ju do práčky ku špinavému prádlu. Keď mi povedala prečo, hneď som to urobila tiež! Skvelá a veľmi užitočná rada!

Alobal má v domácnosti mnoho využití. Nemusíte po ňom siahať len pri pečení. Pripravte si jednu až tri guľôčky alobalovej fólie a vhoďte ich do bubna práčky spolu so špinavou bielizňou. Niekoľko guľôčok vám pomôže aj pri sušení bielizne v elektrickej sušičke. Na čo je tento trik dobrý?

Zaujíma vás, prečo by ste mali dať do práčky alobalovú guľôčku? Tento jednoduchý trik má veľmi praktický význam. Gulička síce nepomáha odstraňovať škvrny na špinavej bielizni, ale zbavuje ju statickej elektriny. To znamená, že kúsky špiny, vlasov alebo chlpov domácich zvierat sa na bielizeň neprilepia.

Alobalové guľôčky do práčky: ako ich používať?

V závislosti od množstva špinavej bielizne vložte do bubna práčky jednu až tri fóliové gule. Fóliové guľôčky vytvarujte vopred tak, aby boli veľmi pevné a neboli ani príliš malé, ani príliš veľké. Ich ideálna veľkosť je taká, aby ste mohli držať všetky tri naraz v dlani.

Fóliové guľôčky po vypraní oblečenia nevyhadzujte. Môžete ich používať opakovane. Zaručene sa stanú praktickými pomocníkmi vo vašej domácnosti.

Fóliové guľôčky tiež patria do sušičky

Nielen pre práčku. Fóliové guľôčky môžete použiť aj na sušenie bielizne v sušičke. Do sušičky spolu s bielizňou vložte najlepšie tri fóliové guľôčky. Potom zapnite program sušenia.

Aký význam majú fóliové guľôčky v sušičke? Zbavujú sa statickej elektriny, t. j. elektrického náboja, ktorý sa môže objaviť v bubne sušičky v dôsledku trenia oblečenia o seba. Fóliové guľôčky v sušičke preto zabraňujú tomu, aby sa na bielizeň dostali vlasy, chlpy domácich zvierat, prach alebo iné nečistoty.

Okrem toho fóliové guľôčky v sušičke prevzdušňujú oblečenie, a tým výrazne skracujú čas sušenia. Takto sa používajú napríklad aj tenisové loptičky alebo gumené loptičky.

Zdroj: Fabiosa.comBydlimeutulne.czSvetkreativity.cz

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com