Suseda otvorila dvere a uvidela 5-ročného chlapca s dieťaťom na rukách. Keď jej povedal dôvod svojej návštevy, prešiel jej mráz po chrbte!

Sal Cicalese zo San Tan Valley v Spojených štátoch nie je obyčajné 5-ročné dieťa. Získal ocenenia hasič a hrdina roka vo svojom meste, ale vráťme sa na začiatok tohto príbehu…

Jessica Penoyerová bola doma, keď počula zaklopanie na dvere. Keď ho otvorila, uvidela Sala, ako drží v náručí svoju dvojmesačnú sestričku. Jessica sa chlapca spýtala, čo sa deje, a z jeho odpovede jej stuhla krv v žilách.

„Mama zomrela v sprche. Môžete nám pomôcť?“ Chlapec sa spýtal. Šokovaná Jessica okamžite zavolala záchranku. Našťastie sa ukázalo, že žena nezomrela, len odpadla v sprche. Rýchla reakcia a prosba o pomoc urobili na všetkých dojem.

Záchranári sa o matku okamžite postarali. Nebyť odvážneho Sala, mohol sa tento príbeh skončiť tragicky. V dôsledku pádu ležalo telo ženy na odtoku vo vani, ktorá sa pomaly napĺňala vodou. Jeho hrdinská reakcia nezostala bez povšimnutia. Obec mu udelila špeciálne ocenenie hasiča.

Chlapcovo správanie je nielen obdivuhodné, ale ukazuje aj to, aké dôležité je v tomto smere deti vzdelávať. Zdieľajte tento článok a inšpirujte ďalších rodičov!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com