Suseda mi poradila vložiť 12 škoricových tyčiniek do nádoby. Po 2 týždňoch som sa do tohto výrobku zamilovala! A my tiež!

Škorica je jedným z najznámejších a najpoužívanejších korenín na svete. Jeho vlastnosti sa využívajú pri varení, ale aj v kozmetike a prírodnej medicíne. Jeho krásnu vôňu a lahodnú chuť môžete doma využiť nielen na prípravu koláčov a aromatického čaju! Čítajte ďalej.

Začnime tým, prečo je škorica taká zdravá a užitočná!

Obsahuje veľa antioxidantov, ktoré sa starajú o naše zdravie a mladistvý vzhľad, má antibakteriálny účinok, zlepšuje metabolizmus, je bohatým zdrojom trieslovín, ktoré údajne spomaľujú delenie rakovinových buniek!

Kombináciou škoricových tyčiniek s olivovým olejom si môžeme vyrobiť vlastný liečivý olej, ktorý pomôže pri mnohých ochoreniach, o ktorých si napíšeme neskôr. Odporúčame, aby ste si pripravili väčšie množstvo oleja hneď, pretože olej sa dá skladovať naozaj dlho bez toho, aby sa poškodili jeho vlastnosti (nezabudnite, že najlepšie je dať ho do sklenenej, dobre uzavretej nádoby alebo fľaše so širokým hrdlom).

Zloženie:

12 škoricových tyčiniek,
200 g olivového oleja
Nezabudnite, že čím kvalitnejšie suroviny si vyberiete, tým zdravší a kvalitnejší bude váš olej!

Príprava nie je náročná. Všetky škoricové tyčinky vložte do pohára alebo inej sklenenej nádoby podľa vlastného výberu a zalejte ich olivovým olejom. Škorica musí byť dôkladne pokrytá olejom! A teraz zostáva počkať… Tesne uzavretý olej odložte na suché a teplé miesto na 2-3 týždne. Nezabudnite nádobou každý deň zatriasť, aby sa zložky dobre premiešali.

Po spomínaných 2-3 týždňoch musíte zvyšky škorice vyhodiť. Najvhodnejšie je použiť gázu alebo jednoducho sitko. Nakoniec jednoducho nalejte hotový olej do tmavej fľaše a pevne ju uzavrite.

Po prvé, je to skvelý spôsob, ako zahnať prechladnutie! Po druhé, pravidelná konzumácia škorice preukázateľne pomáha regulovať hladinu cukru v krvi, takže je ideálnym korením pre diabetikov. Je dobré pridať 2-3 kvapky oleja do jedla (napr. do šalátu).

Ak trpíte reumatickými bolesťami, potieranie bolestivých miest škoricovým olejom vám prinesie úľavu! Okrem toho vám krásna vôňa pomôže uvoľniť sa… Masáže s domácim olejom sú upokojujúce pre dušu aj telo! Škorica výborne zlepšuje krvný obeh a olej hydratuje pokožku. Masáž spánkov pomôže aj pri bolestiach hlavy.
Asi to nikoho neprekvapí, ale tento olej pomáha odbúrať stres a znižuje napätie a stres. Zároveň dodáva energiu.

Zaujímavé je, že škoricový olej pomáha aj pri infekciách v intímnej oblasti. Oplatí sa pridať niekoľko kvapiek oleja do kúpeľa.

Olej je veľmi účinný a má mnoho spôsobov použitia. Oplatí sa ju pripraviť.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Zdroj: podaj.to

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com