Strašná smrť: Pre poškodenie kyslíkového potrubia zomrelo 9 pacientov s koronavírusom!

Deväť pacientov s kovidom zomrelo v dôsledku nedostatku kyslíka v nemocnici vo Vladikavkaze, správnom centre Severného Osetska na juhu Ruska. Podľa tamojšej vlády je na vine prasknuté potrubie a prípadom sa zaoberajú vyšetrovatelia z Federálnej kriminálnej centrály.

„Na jednotke intenzívnej starostlivosti bolo celkovo 71 ľudí. Deväť ľudí zomrelo, 62 pacientov zostáva vo vážnom stave,“ citovala agentúra TASS nemenovaný zdroj z miestnych zdravotníckych úradov.

Podľa denníka Vedomosti úrady predtým informovali o siedmich mŕtvych a dvoch pacientoch vo vážnom stave. Agentúra TASS neskôr spresnila, že zomrelo osem žien a jeden muž vo veku od 47 do 85 rokov. Všetci boli na jednotke intenzívnej starostlivosti, pretože boli v kritickom stave.

Vláda autonómnej republiky tvrdí, že za výpadkom kyslíka je technická porucha. Spustila sa, keď prasklo podzemné potrubie s kyslíkom. Stalo sa to v hĺbke jeden a pol metra pod zemou, takže nebolo možné okamžite zistiť, čo sa stalo, uviedli úrady podľa denníka Kommersant.

„V skutočnosti sa stalo to, že prasklo potrubie, ktoré vedie pod zemou, a to viedlo k nedostatku kyslíka v nemocnici vo Vladikavkaze, kde kvôli tomu zomrelo deväť ľudí,“ citovala tlačová agentúra Interfax Sergeja Menajla, dočasného šéfa administratívy republiky.

Uviedol, že miesto poruchy bolo identifikované a porucha sa odstraňuje. Dodal, že zdravotnícky personál začal pripájať pacientov napojených na pľúcne ventilátory na kyslík v tlakových fľašiach, ktoré začali dovážať z Mozdoku, Krasnodaru a Moskvy.

Ubezpečil tiež, že od utorka budú vo všetkých nemocniciach zabezpečené rezervné zásoby kyslíka.

„Očití svedkovia spomínajú, že lekári požiadali príbuzných pacientov, ktorí boli pri vchode do nemocnice, aby pomohli previezť pacientov do iných miestností, kde by mohli byť napojení na záložný systém zásobovania kyslíkom. Ak by títo ľudia nepomohli, obetí by bolo pravdepodobne viac,“ napísal Kommersant na svojej webovej stránke. „Teraz je už všetko v poriadku a životy pacientov nie sú ohrozené,“ ubezpečili úrady.

Úrady uviedli, že v nemocnici bolo celkovo 651 ľudí vrátane 308 pacientov s kovidmi, uviedla BBC. Pacienti, ktorí boli vo vážnom stave, boli obeťami výpadku kyslíka.

zdroj: TASS

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com