Stovky zdravotníkov sa nakazilo napriek dvom dávkam čínskej vakcíny, jedna zdravotná sestra zomrela!

Thajské ministerstvo zdravotníctva v nedeľu uviedlo, že viac ako 600 zdravotníckych pracovníkov, ktorí dostali dve dávky čínskej vakcíny Sinovac (SVA.O), sa nakazilo vírusom COVID-19, keďže úrady zvažujú podanie posilňovacích dávok na zvýšenie imunity.

Z celkového počtu 677 348 zdravotníckych pracovníkov, ktorí dostali dve dávky vakcíny Sinovac, sa nakazilo 618. Vyplýva to z údajov ministerstva zdravotníctva za obdobie od apríla do júla. Jedna zdravotná sestra zomrela a ďalší zdravotnícky pracovník je v kritickom stave.

Expertná skupina odporučila tretiu dávku na vyvolanie imunity u ohrozených zdravotníckych pracovníkov, uviedol v nedeľu na tlačovom brífingu vysoký zdravotnícky úradník Sopon Iamsirithawon.

„Bude to iná vakcína, buď vírusový vektor spoločnosti AstraZeneca, alebo mRNA vakcína, ktorú Thajsko dostane v najbližšom čase,“ povedal a dodal, že odporúčanie sa zváži v pondelok.

Oznámenie prichádza v čase, keď táto krajina juhovýchodnej Ázie v nedeľu zaznamenala rekordný počet 9 418 komunitných infekcií. V sobotu úrady zaznamenali rekordných 91 nových denných úmrtí na koronavírus.

Od začiatku pandémie v minulom roku Thajsko zaznamenalo celkovo 336 371 potvrdených infekcií a 2 711 úmrtí.

Väčšina thajských zdravotníckych pracovníkov a pracovníkov v prvej línii dostala po februári vakcíny Sinovac, pričom vakcína proti vírusovému vektoru od spoločnosti AstraZeneca (AZN.L) prišla v júni.

Thajsko očakáva ešte tento mesiac dar 1,5 milióna vakcín od spoločnosti Pfizer-BioNTech (PFE.N), (22UAy.DE) zo Spojených štátov a objednalo 20 miliónov dávok, ktoré budú dodané po októbri.

zdroj: reuters

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com