Stephan Hawking(†76) odhalili jeho prácu. Toto o posmrtnom živote povedal slávny vedec. Veríte tomu?

Stephan Hawking bol a stále je uznávaný vedec, ktorého by sme mohli porovnávať so slávnymi fyzikmi či matematikmi všetkých čias. Jeho teórie sa stali veľkými hýbateľmi vedy, ktoré v niektorých prípadoch zmenili jej smerovanie.

Dnes snáď neexistuje človek, ktorý by nepoznal tohto úžasného a veľkého vedca. Jeho popularitu vzrástla taktiež aj vďaka filmu Teória všetkého, v ktorej postavu Stephana Hawkinga stvárnil úžasný herec Eddie Redmayne, ktorý si za túto postavu vyslúžil aj Oscara.

Stephan sa narodil 8.1.1943 v Oxforde a už od mala bol nadpriemerne inteligentný. Svoj život vo veľkej miere obetoval matematike, fyzike a hlavne vesmíru, ktorý ho natoľko inšpiroval, že mu venoval väčšinu svojich publikácií.

Keď mal 21 rokov, diagnostikovali mu ALS, teda chorobu, pri ktorej mu postupne ochabovali svaly. V tých časoch mu lekári dávali maximálne 2 roky. Osud je však nevyspytateľný a Stephan sa dožil neuveriteľných 76 rokov.

Tak ako asi každý človek, aj on si kládol otázku, čo čaká človeka po smrti. Svoju teóriu aj na túto tému rozpracoval v publikácii s názvom Krátke odpovede na veľké otázky. Táto práca uzrela svetlo sveta až po jeho smrti. O posmrtnom života má každý svoju vlastnú predstavu. Či už je to predstava, ktorá vychádza z náboženstva, ku ktorému daný človek inklinuje, alebo je to racionálne presvedčenie je na každom z nás.

Stephan Hawking vysvetlil svoju predstavu života z hľadiska, ktoré popiera Božiu existenciu a tým aj posmrtný život.

„Každý můžeme věřit svobodně tomu, čemu chceme. A podle mého názoru je nejjednodušším vysvětlením, že Bůh neexistuje. Nikdo nestvořil vesmír a nikdo neřídí náš osud. To mě vede k přesvědčení, že nejspíš neexistuje ani posmrtný život. Myslím, že víra v posmrtný život je jen planá naděje. Nemáme pro ni žádné platné důkazy a odporuje to všemu, co ve vědě chápeme. Myslím, že když zemřeme, obrátíme se v prach…“, píše vo svojej práci.  

ZDROJtyden.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com