Ste naozaj pozorný? Logická hádanka, ktorá otestuje vašú disciplínu! Otestuj sa…

Máte radi hádanky? Určite áno, ak ste podvedome otvorili tento článok. Máme pre vás zaujímavú úlohu, ktorá vám pomôže nachvíľu sa uvoľniť. Sústreďte sa čo najviac na zistenie tej správnej odpovede!

Veľmi sa nám páčia rôzne hádanky, ktoré nám pomáhajú udržiavať mozog v dobrom stave. Po preskúmaní viacerých úloh sme pre vás vybrali túto, ktorá bude azda pre vás najzaujímavejšia. Dúfame, že sa vám bude páčiť. Pozorne sa pozrite na nasledujúci obrázok a odpovedzte na nasledujúcu otázku:

Ktorý rezervoár bude naplnený ako prvý?

Ak chcete prísť na správny výsledok, môžete použiť rôzne matematické výpočty alebo si spomenúť na jednoduché zákony fyziky, ktoré sme sa učili v škole na strednej škole. Pamätáte si ešte na svojho učiteľa fyziky? Možno ste s ním niekedy robili pokusy s elektrickou energiou, alebo vodou.

Ak ste vyučení v technickom smere, odpoveď na otázku bude pre vás ľahšia ako pre niekoho, kto vyštudoval sociálnu prácu. Myslíte, že je to rezervoár s číslom 3? Alebo 5? Všetko vyzerá logicky, však?

No odpoveď je veľmi jednoduchá. Všimli ste si vôbec zábranu, ktorá je medzi rezervoárom číslo 5 a 2? Tá nedovolí, aby voda prešla ďalej.  Takže výsledok je nasledujúci, ako prvý sa naplní rezervoár s číslom 5.

Bola vaša odpoveď rovnaká, alebo ste sa nechali nachytať? V každom prípade nezabudni komentovať, aký výsledok ste mali vy, a nezabudnite článok zdieľať aj s priateľmi, aby sa zabavili aj oni.

ZDROJ: ofigenno.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com