Ste dostatočné inteligentní? Zistíte to z týcho 3 otázok, ak na ne dokážete správne odpovedať

Human brain and sign IQ. 3d illustration

Zdieľajte článok na

Nie každý je obľúbencom IQ testov, pretože práve ich výpĺňanie nie je jednoduché a rýchle. Zaberie to kľudne aj dve hodiny a hlávu si musíte lámať naozaj kvalitne. Tento test je pravým opakom. Stačí aby ste vyplnili 3 otázky a dozviete sa výsledok.

Na prvý pohľad by ste si povedali, že otázky sú naozaj len nejaký nepodarený fór, pretože IQ testy nebývajú ani z ďaleka také ľahké. No práve v tom spočíva kúzlo tohto kvízu. Vašou úlohou je prísť na koreň danej veci a zamyslieť sa o čo v skutočnosti, nie navonok, ide. Mozog je naozaj chytrý, a práve preto by mal okamžite vykalkulovať reálnu závažnosť otázky. Veď čítajte sami.

Prvá otázka teda znie: Raketa a loptička stoja dokopy 1,10 €. Raketa stojí o 1 euro viac než loptička. Koľko stojí loptička? Správna odpoveď nižšie

.

.

.

.

.

Ak ste si mysleli, že správna odpoveď je 0,10 €, nemáte pravdu. V skutočnosti by výpočet mal vyzerať takto: Loptička stojí 0,05 € a raketa stojí 1,05 €. Dokopy je to teda 1,10 €. Tým pádom zadanie vychádza, a raketa je naozaj o 1 euro drahšia.

Druhá otázka znie: Ak piatim strojom trvá päť minút zostrojiť päť vecí, koľko potom trvá sto strojom zostrojiť sto vecí? Správna odpoveď nižšie

.

.

.

.

.

Ak ste si znova mysleli, že odpoveď je jednoduchá a to číslo je 100 minút, opäť sa mýlite. Ak 5 strojov vyrobí 5 vecí, za 5 minút, z toho potom vyplýva, že jednému stroju to celé zaberie 5 minút. Ak by teda pracovalo 100 strojov, 100 vecí by vytvorili za totožných päť minút. Aké logické že?


Zdieľajte článok na

You Might Also Like