Štatistika úmrtí na Slovensku: V júli zomrelo menej ľudí, ako je päťročný priemer. Koronavírus mal 18 obetí

Vyplýva to z predbežných údajov o počtoch zomretých a príčinách úmrtí v júli 2021, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Nadúmrtnosť sa v júli 2021 prejavila už len v dvoch krajoch a v skupine mladších seniorov vo veku od 65 do 74 rokov. COVID-19 už nefiguroval ani v prvej desiatke príčin úmrtí. Celkový počet zomretých sa tak dostal pod úroveň priemeru predošlých piatich rokov po 13 mesiacoch.

V júli zomrelo na Slovensku takmer 4,1 tisíca osôb, čo je o necelé tri percentá menej ako priemer za siedmy mesiac predchádzajúcich piatich rokov*. Je to zároveň najnižší počet zomretých za posledných trinásť mesiacov. Vyplýva to z predbežných údajov o počtoch zomretých a príčinách úmrtí v júli 2021, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR. Súčasne revidoval aj dáta za predošlé mesiace tohto roka.

„Aj vďaka výrazne zlepšenej epidemickej situácii sme po prvýkrát v tomto roku zaznamenali v júli nižší počet úmrtí v porovnaní s päťročným priemerom. Celkový počet zomretých i nadúmrtnosť sa nám od januára každý mesiac postupne znižujú,“ uviedla Zuzana Podmanická, riaditeľka odboru štatistiky obyvateľstva ŠÚ SR.

zdroj: slovak.statistics.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com