Starodávne cvičenie 5 tibeťanov: 10 minút denne vás nabije energiou

Začnite deň sériou cvičení, ktoré môžu praktikovať aj začiatočníci. Načerpáte energiu a zlepšíte si fyzickú aj psychickú kondíciu. Začnite 5 opakovaniami každého cviku a postupne pridávajte. 

Ako cvičiť 5 Tibeťanov

Tým najdôležitejším je každodenné cvičenie. Začína sa na 2-3 opakovaniach, ktoré počas mesiacov zvyšujeme až na 21. Za ideálne sa považuje pridať každý týždeň jedno opakovanie.

Jednotlivé cviky vykonávame pomaly, dôkladne a sústredene, ako by sa jednalo o meditáciu. Dôležité je aj správne dýchanie, kde platí, že sa nadýchneme s vykonávaním cviku a vydýchneme pri návrate do východiskovej polohy.

Pokým začneme krkolomne popisovať jednotlivé cviky, prikladáme video, kde názorne uvidíte, aké jednoduché toto cvičenie je:

Aké má cvičenie 5 Tibeťanov pozitíva?

Tisícky ľudí, ktorí majú skúsenosti s cvičením 5 Tibeťanov, podali spätnú väzbu, ktorú pre vás zhrnieme do pár dôležitých bodov o pozitívach.

Výrazné zvýšenie energie. Nejde pritom o energiu ako z kávy, ktorá vás nabudí na hodinu, a potom ste na tom istom ako pred ňou. Toto cvičenie vám dodá energiu na celý deň.
Zvýši sa vám odolnosť voči stresu a budete pokojnejší v každej situácii.
Naučíte sa sústrediť nielen na správne prevedenie cvikov, ale aj v bežnom pracovnom a súkromnom živote.
Poriadne si ponaťahujete šľachy a svalstvo na celom tele. Objaví sa vo vás sila, o ktorej ste nevedeli a takisto aj pružnosť. Telo sa vám určite odvďačí!
Lepší spánok.
Veľký pomocník pri boji s depresiou a úzkosťou.
Hlbšie a pomalšie dýchanie.
Postupne na sebe zbadáte lepšie držanie tela a celkové spevnenie.
Ak dodržíte pravidelné cvičenia, budete sa cítiť mladší. Niektorým ženám to pomáha so symptómami menopauzy či s bolesťami pri menštruácii.
Celkové zlepšenie zdravia a silnejšia imunita.
Posilnenie libida.

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com