Spali ste túto noc s vankúšom medzi nohami ? Pozri, čo tento zvláštny zvyk o tebe vysvetľuje!

Ak patríte medzi dámy, ktoré nezaspia bez vankúša či paplónu medzi nohami, niečo to o vás vypovedá.

U mužov sa tento zvyk vidí málokedy, no pre ženy je to typické. Ženy zvyknú nohami obopínať vankúš, deku či paplón pokiaľ spia samé a niektoré dokonca preložia nohu cez partnera. Čo však tento zvláštny zvyk znamená? Vysvetlení je viacero aj z fyziologickej aj z psychickej stránky.

Z pohľadu psychológie:
Ak si žena počas spánku cez partnera prehodí nohu, znamená to, že potrebuje mať veci pod kontrolou. Hmatové senzory jej dávajú znamenie, že je tam a neodišiel. Podobne akoby keby ho pripútala na noc k posteli. Ak spáva sama tak jej partnera nahradzuje vankúš či deka.

Niektoré ženy však tento zvyk nemajú, znamená to, že nepotrebujú cítiť prítomnosť partnera a mať ho pod kontrolou. Buď mu dôverujú alebo to nepovažujú až za tak dôležité. Tieto ženy väčšinou spávajú na chrbte, bruchu  a podobne.

Takýto postoj počas spánku však nevyjadruje len vzťah  partnerovi. Ženy sú milujúce stvorenia a preto majú potrebu cítiť svojich blízkych, objímať ich a podobne aj počas spánku, ak pri sebe nikoho nemajú, dávajú svoju lásku a pocit istoty vankúšu či perine.

Z pohľadu fyziológie:
Ak sa na tento zvyk pozrieme z úplne opačného konca, môže ísť len o pocit pohodlia. Napríklad sa vám tak môže spať pohodlnejšie, alebo chcete zabrániť, aby sa vám nohy treli o seba a podobne. Ak spíte s nohami spolu, potia sa a deka medzi nimi je najjednoduchším riešením ako tomu zabrániť.

Môže ísť takisto o problémy s chrbticou, kedy jedna noha tlačí na tú druhú a to spôsobí bolesť v dolnej časti chrbtice. Takto bude deka medzi nohami opierkou pre hornú nohu. Ďalšou teóriou je aj teória o telesnom uspokojení, ale tá nie je pravdivá, pretože deka sa predsa nedotýka intímnych partií ani im neposkytuje uspokojenie.

V takejto polohe s vankúšom medzi nohami častokrát spia aj tehotné ženy, ktorým vankúš uľahčuje spánok s veľkým bruchom. Dokonca sa začali vyrábať špeciálne vankúše pre tehotné ženy, ktorých tvar je anatomicky ideálny pre spánok tehotných žien. Výrobcovia vankúšov uvažujú už aj nad špeciálnym typom vankúša pre ľudí, ktorí potrebujú počas spánku niekoho alebo niečo objímať.

ZDROJ: ofigenno.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com