ŠOKUJÚCI prípad zo Strečna: Bilboardy s ukrajinskou vlajkou niekto pomaľoval ruským vojnovým symbolom!

Včera (4. mája) polícia prijala oznámenie o poškodení bilbordov umiestnených pri ceste prvej triedy v katastrálnom území Strečno (okres Žilina).

Doposiaľ neznámy páchateľ od presne nezistenej doby do 4. mája 2022 poškodil sedem bilbordov, na ktorých sa nachádzali farby Ukrajiny modrá a žltá, a to tak, že bielou farbou nastriekal tlačené písmeno „Z“. Konanie osoby môže byť považované ako podpora vojenskej invázie na Ukrajine. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline preto začal v predmetnej veci trestné stíhanie pre podozrenie z trestného činu ohrozenia mieru.
Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

V tejto súvislosti sa policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline v rámci vyšetrovania, obracajú so žiadosťou o pomoc aj na verejnosť.
V prípade, ak disponujete audiovizuálnym záznamom z kamery umiestnenej vo svojom motorovom vozidle, na ktorom by mohli byť zaznamenané podozrivé osoby, zašlite nám ho prostredníctvom súkromnej správy na FB Polícia SR Žilinský kraj, e-mailom orpzza@minv.sk alebo môžete odovzdať osobne na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru. V prípade, ak disponujete v tejto súvislosti s akýmikoľvek informáciami, môžete nás kontaktovať na bezplatnom telefónnom čísle 158.

 

zdroj: Polícia SR – Žilinský kraj

 

5 komentárov k “ŠOKUJÚCI prípad zo Strečna: Bilboardy s ukrajinskou vlajkou niekto pomaľoval ruským vojnovým symbolom!”

 1. Myslím, že ten člověk musel mít obrovskou odvahu. Protože mezi lidmi je mnoho práskačů a fanatiků, kteří by mu určitě neskutečně ublížili.

  Odpovedať
 2. Nemali tam byt slovenské vlajky?Ci Slovensko uz nie je slovenskom?Co sa čudujú ze to niekto pomaloval?Vsak sme na Slovensku.Ako môžeme propagovať druhy štát. A je jedno co tam dotyčný namaľoval. Ja by som tam dal rovno bielu modrú červenú s dvojkrizom.

  Odpovedať
 3. Len ukazujete že ste iba zbytočný paraziti žijúci z peňazí daňových poplatníkov vždy sa sprejovali bilbordy nrma sa to robiť áno ale vám ako gumám to nikdy nevadilo ale zrazu vraj ohrozenie mieru ten pajac čo to povedal je riadny retard nič viac mrzák… ťahá nás vláda do vojny a keď niekto povie niečo proti tak ide polícia a viete čo??!!! Sláva Rusku!

  Odpovedať
 4. V prvom rade ma prekvapuje, ze policia SR nepozna svoju narodnu vlajku a zabudli na prisahu a aky lud budu chranit…
  Zaujimave je aj to, ze doteraz sme tu nemali vyvesane ani vlajky Donbasu a Luhanska, na ktore ukrajina utoci uz poslednych 8 rokov.
  Pokrytectvo a vlastizrada. Napina ma z každeho „inteligenta“, ktory podporuje tuto ukrajinsku frašku ukrajinskymi vlajočkami…na co vo finale doplacame my, obcania SR zdrazovanim pohonnych hmot, energii a potravin. Ale budeme zhrozeny, ze niekto napisal Z na vlajku krajiny, ktora nema co byt vyvesena na Slovensku. Lebo niesme ukrajinci ale Slovaci.

  Odpovedať

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com