ŠOKUJÚCE VIDEO! Zábery ako z hororu priamo na diaľnici. Lietadlo sa zrazilo s dodávkou!

Podľa úradov jednomotorové lietadlo s pilotom a jedným pasažierom havarovalo na kalifornskej diaľnici 91 po poruche motora, pričom narazilo do nákladného auta a vznietilo sa.

Podľa Federálneho leteckého úradu sa dvom ľuďom v lietadle nič nestalo. K incidentu došlo na diaľnici 45 minút východne od centra Los Angeles.

Podľa hasičského zboru v Corone, ktorý okamžite dorazil na miesto, sa lietadlo po náraze do kamióna rozlomilo a pri náraze sa vznietilo okolo 12:30. Na videozázname, ktorý zbor zdieľal, bolo vidieť, ako hasiči rýchlo uhasili plamene. Videozáznam z palubnej kamery, ktorý získal portál USA TODAY a ktorý koloval na sociálnych sieťach, zachytával moment, keď sa malé lietadlo preplietalo medzi autami a pristávalo.

Pilot Andrew Cho povedal losangeleskej televíznej stanici KTLA, že jeho výcvik mu umožnil poloúspešne pristáť v premávke.

„Bol to pocit ako tvrdý náraz, ťažko ho opísať,“ povedal Cho. „Boli sme 4 až 5 metrov vo vzduchu, keď sa lietadlo úplne zastavilo a spadlo na zem. Zapracoval váš výcvik a vy ste urobili správnu vec. Pokiaľ nepodľahnete panike, dosiahnete najlepší výsledok.“

Lietadlo, jednomotorový Piper Cherokee PA-32, malo podľa FAA počas letu na mestské letisko Corona bližšie nešpecifikovaný „problém s motorom“.

„Pilot tvrdí, že pri záverečnom klesaní na mestské letisko Corona došlo k možnej poruche motora,“ uviedol kapitán kalifornskej diaľničnej polície Levi Miller prostredníctvom televízie KTLA. „(Máme) dnes veľké šťastie, že premávka bola slabá a zdá sa, že pilot urobil dobrú navigáciu pri pristávaní, ktorá zabránila tomu, čo mohlo byť veľmi zlou tragédiou.“

Nehoda viedla k veľkému zhluku v premávke na diaľnici 91, ktorá bola niekoľko hodín zaclonená na mnoho kilometrov, pretože policajti zablokovali všetky hlavné jazdné pruhy.

zdroj: eu.usatoday.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com