ŠOKUJÚCE VIDEO! Útok tuleňa na 60-ročnú plavkyňu zachytila kamera na Havaji

V predposlednú júlovú nedeľu bojovala o život žena, ktorá sa kúpala v mori neďaleko pláže Waikiki na Havajských ostrovoch. Vo vode na ňu zaútočila samica havajského tuleňa a pokúsila sa 60-ročnú plavkyňu stiahnuť pod vodu. Ženu sa podarilo zachrániť vďaka pomoci ďalších ľudí. Video z incidentu stojí za pozretie.

V nedeľu 24. júla ráno bojovala o život vo vlnách oceánu na Havaji 60-ročná učiteľka z Kalifornie v USA. Vo vode neďaleko pláže Waikiki v Honolulu, ktorá je obľúbeným miestom surferov a kajakárov, ju brutálne napadla samica havajského tuleňa.

Ako dokazujú videozáznamy, ktoré natočili svedkovia tohto nešťastia so šťastným koncom, samica tuleňa zaútočila na ženu, pretože plavec sa nevedomky priblížil k jej mláďaťu. Podľa vyhlásenia americkej televízie Fox News žena neurobila nič, čím by vyprovokovala tulenicu k útoku. 60-ročná americká učiteľka bola jednoducho v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.

Útok tuleňa na plavkyňu sledovalo z brehu niekoľko ľudí a kričali na 60-ročnú ženu, aby rýchlo doplávala na breh. Medzitým sa samička tuleňa vrhla na hlavu plavca a snažila sa ho stiahnuť pod vodu. Nikto z prizerajúcich sa neodvážil žene v núdzi pomôcť.

Po niekoľkých minútach boja ženy o život jeden z kajakárov preplával a prešiel cez útočiaceho tuleňa. Napadnutý 60-ročný učiteľ sa s jeho pomocou dostal na breh. Samica tuleňa útok našťastie prežila, ale utrpela tržné rany na tvári, chrbte a ruke.

Z akého dôvodu bola samica havajského tuleňa mníšskeho agresívna? Samica tuleňa porodila pred dvoma týždňami mláďa, keď ho ešte dojčila. V to osudné ráno sa jej stratilo šteniatko a vydala sa ho hľadať. Hoci ho našla, podľa ochranárov bola z tohto incidentu veľmi vystresovaná a zaútočila naň v afekte agresivity.

„Vyzývame plavcov a návštevníkov pláží, aby sa od tuleňov s mláďatami držali vo vzdialenosti najmenej 46 metrov. Samce havajských tuleňov nie sú vo všeobecnosti agresívne, ale matky tuleňov môžu svoje mláďatá dôrazne chrániť a spôsobiť vážne zranenia blízkym plavcom. Preto vyzývame ľudí, aby zvážili návštevu alternatívnych oblastí vodných aktivít v okolí Honolulu, kde sa nenachádzajú matky tuleňov a ich mláďatá,“ komentovala útok samice tuleňa na plavca havajská organizácia na ochranu prírody NOAA Fisheries.

Zdroj: Foxnews.comCbsnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com