ŠOKUJÚCE VIDEO! Šialení ruskí vojaci strieľali do chrbta bezbranných civilistov a potom rabovali autosalón pri Kyjeve!

Americká televízia CNN zverejnila video, na ktorom ruskí vojaci zavraždili dvoch neozbrojených civilistov a rabujú autosalón v Kyjevskej oblasti. Udalosť podľa stanice vyšetruje ukrajinská prokuratúra ako vojnový zločin.

Americká stanica CNN odvysielala reportáž o chladnokrvnej vražde dvoch civilistov ruskými vojakmi neďaleko Kyjeva v polovici marca. Majiteľa autosalónu a ochrankára najprv prehľadajú, prepustia, a keď sa obaja muži otočia, okupanti ich strelia do chrbta.

Incident sa odohral pred predajňou áut na diaľnici do Kyjeva. „Bitka na tejto ceste bola zjavne krutá. To, čo sa stalo pred týmto obchodným domom, však nebola bitka medzi vojakmi ani medzi vojakmi a ozbrojenými civilistami. Išlo o zbabelé, chladnokrvné zabitie neozbrojených mužov ruskými vojakmi,“ uviedol v reportáži reportér CNN.

Päť ruských útočníkov sa pokúša vniknúť do podniku, strieľa na zamknuté dvere a rozbíja okná.

Na zázname z bezpečnostnej kamery je vidieť, ako sa k nim s rukami nad hlavou blížia dvaja muži – majiteľ predajne áut a ochrankár.

Najprv ich prehľadali, okupanti ich vraj požiadali o cigarety. Po krátkom rozhovore sa obaja otočia a bez záujmu odídu.

V tej chvíli sa však vojaci otočia a začnú strieľať do chrbta. Obaja civilisti padnú na zem.

Majiteľ zrejme zomrel na mieste, ale strážca najprv streľbu prežil. Zdvihol sa a dokulhal na svoje stanovište, kde privolal na pomoc miestnu domobranu. Neprišli však včas a strážnik vykrvácal.

Incident sa odohral 16. marca na hlavnej ceste vedúcej do Kyjeva, ktorý sa ruské sily snažili obkľúčiť po začiatku invázie na Ukrajinu. Po značných stratách sa nakoniec koncom marca z okolia ukrajinského hlavného mesta stiahli.

CNN požiadala ruské ministerstvo obrany o komentár, ale odpoveď nedostala.

zdroj: edition.cnn.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com