ŠOKUJÚCE VIDEO! Rusi strielali do ľudí v rade na chlieb, najmenej 10 ľudí zomrelo!

Ruská armáda ostreľovala skupinu civilistov čakajúcich v rade na chlieb v Černihove. Veľvyslanectvo USA v Kyjeve uviedlo, že zahynulo najmenej 10 ľudí. O barbarskom útoku informovali aj ukrajinská verejnoprávna televízia Suspilne a americká CNN.

K útoku došlo v stredu ráno okolo 10. hodiny miestneho času, keď skupina ľudí stála v rade na chlieb v meste Černihiv, ktoré bolo v uplynulom týždni opakovane ostreľované.

Americká televízna stanica CNN na základe geolokácie potvrdila, že k ostreľovaniu civilistov skutočne došlo. Miestny spravodajca ukrajinskej verejnoprávnej televízie Suspilne informoval, že pri útoku zahynulo najmenej desať ľudí.

„Takéto hrozné útoky sa musia zastaviť. Zvažujeme všetky dostupné možnosti na zabezpečenie zodpovednosti za všetky vojnové zločiny (zverstvá) na Ukrajine,“ uviedlo veľvyslanectvo USA na Twitteri.

Suspilne spomína, že v predchádzajúci deň v okrese Bachmač ruskí vojaci strieľali na zamestnancov poľnohospodárskeho podniku, keď išli do práce. Jedna osoba zahynula a štyri ďalšie boli zranené.

V pondelok v dedine Mochnatij pri Černihove ruská armáda strieľala na prechádzajúcich tínedžerov. Dve 17-ročné dvojčatá a 19-ročný chlapec boli usmrtení, uvádza Suspilne.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: news.sky.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com