ŠOKUJÚCE VIDEO: Rusi raketami zaútočili na 385 metrov vysokú televíznu vežu v Kyjeve!

Ruská armáda ostreľuje televíznu vežu v Kyjeve v snahe znefunkčniť komunikačnú infraštruktúru, informuje agentúra AFP. Pri útoku zahynulo päť ľudí.

Ukrajinský parlament potvrdil, že veža bola zasiahnutá dvakrát. Budova sa nachádza v blízkosti obytnej zóny. Televízne kanály prestali vysielať.

Ukrajinskí záchranári uviedli, že pri útoku na vežu zahynulo päť ľudí.

Útok na televíznu vežu, ktorá sa nachádza v blízkosti pamätníka v rokline Babí Jar, kde nacisti počas druhej svetovej vojny za 48 hodín postrieľali takmer 34 000 kyjevských Židov, označilo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí za barbarský čin. „Ruskí zločinci sa vo svojom barbarstve nezastavia pred ničím. Rusko = barbar,“ uviedla ukrajinská diplomacia.

Podľa prezidentskej kancelárie bude v blízkej budúcnosti spustené záložné vysielanie niektorých kanálov, informuje Ukrajinská pravda. Uviedla, že objekt zasiahli dve rakety.

Útok odsúdila organizácia Reportéri bez hraníc (RSF), ktorá ho označila za „pokus o zamedzenie prístupu k informáciám“.

V pondelok večer americký denník The New York Times s odvolaním sa na satelitné snímky informoval, že ruská vojenská kolóna dlhá približne 64 kilometrov sa blíži ku Kyjevu.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: nytimes.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com